Бербок занепокоєна підтримкою України в партії Шольца СДПН у Бранденбурзі

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на зустрічі з прем’єр-міністром Палестинської автономії Мухаммедом Мустафою в Рамаллі, на Західному березі Йордану, 6 вересня 2024 року. REUTERS/Ammar Awad/Pool

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закинула бранденбурзькому осередку Соціал-демократичної партії (СДПН), що там вагаються щодо надання зброї Києву.

Бербок цитують Welt та інформагентство dpa.

Міністерка виступала на партійних зборах у місті Потсдамі, столиці землі Бранденбург на сході Німеччини. За два тижні, 22 вересня, там мають відбутися вибори.

Бербок заявила, що розраховувала на те, що прем'єр-міністр Бранденбургу Дітмар Войдке продовжить підтримувати Україну. Натомість глава МЗС стурбована тим, що регіональний осередок СДПН вагається щодо постачання зброї в Україну, яка перебуває в стані війни. Це, на думку Бербок, "індикатор для виборців" у цій федеральної землі.

Також Анналена Бербок стурбована тим, як канцлер ФРН Олаф Шольц, представник СДПН і мешканець Потсдама, проголосує на цих виборах.

СДПН відреагувала на цю заяву так: "Бранденбург повинен працювати над тим, щоб Німеччина продовжувала постачати зброю в Україну".

Крім того, Бербок розкритикувала ставлення до України "Альянсу Сари Вагенкнехт" (BSW) та "Альтернативу для Німеччини" (AfD). На її погляд, замість того, щоб допомагати українцям, ці партії були б на боці Росії та лідера Кремля Володимира Путіна.

Що говорили про зміни військової допомоги Україні від Німеччини

17 серпня німецькі ЗМІ написали про нібито плани уряду Німеччини не виділяти військову допомогу Україні з 2025 року. Речник МЗС України назвав такі тези маніпулятивними.

Мінфін Німеччини у коментарі Суспільному сказав, що допомога Україні частково перекладеться на міжнародні програми. Ідеться, зокрема, про рішення країн G7 виділити Україні кредити на 50 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів.

Однак у коментарі написали, що Федеральний уряд підтримує Україну у фінансуванні та оснащенні військовою технікою такою мірою, якою не робить цього жоден інший європейський партнер. Цій меті слугує стаття "Модернізація" у федеральному бюджеті на 2024 рік, а також цільові асигнування на наступні роки.

Наприкінці серпня Шольц запевнив, що в проєкті бюджету на наступний рік передбачено і буде на двосторонню військову підтримку Україні 4 млрд євро.

Новини Вінниці