В Україні продали перший підсанкційний завод — «ПентоПак» Івана Саввіді

В Україні продали перший підсанкційний завод - «ПентоПак» Івана Саввіді

Фото: prozorro.sale

В Україні продали перший завод, який націоналізували через санкції. Про це 10 червня у своїх соціальних мережах повідомив голова Фонду державного майна України Віталій Коваль.

— ФДМУ вперше продав санкційний завод. Мова йде про потужне підприємство з виробництва упаковки для м’ясопереробної галузі – «ПентоПак». Ринок визначив вартість цього об’єкту і переможна ставка повторного аукціону склала трохи більше 103 млн гривень, — написав він.

На оплату вартості лота у покупця є 20 днів. Окрім запропонованої вартості інвестор вже заплатив гарантійний внесок у розмірі 20 374 579,00 гривень.

— Нагадаю, завод «ПентоПак» був конфіскований у родини російсько-грецького олігарха Саввіді. Тому кошти від його продажу підуть на відбудову нашої держави у Фонд ліквідації наслідків російської агресії, — додав Коваль.

Пресслужба Фонду державного майна уточнила, що завод у Борисполі продали на повторному аукціоні. Переможна ставка склала 103 117 000,00 гривень за державний пакет акцій  у розмірі 100% статутного капіталу ПрАТ «ПентоПак».

— Продукція підприємства користується попитом серед великих компаній: «Рудь», «Глобино», «М’ясна гільдія» тощо. Продукція експортується в понад тридцять країн світу. До складу активу входить 20 одиниць нерухомого майна та інфраструктури, загальна площа об’єктів становить 5247,3 м². Також у власності об’єкта приватизації є 10 транспортних засобів, 2003-2021 років випуску, — розповіли у Фонді держмайна.

Forbes Ukraine повідомив, що завод у Київській області придбало київське ТОВ «Лонікос». Ця компанія була єдиною на аукціоні й запропонувала ціну на 1,2% більше за початкову. Бенефіціарною власницею ТОВ «Лонікос» є мешканка Дніпра Лариса Ашкіназі, згідно з даними YouControl. 

У 2015 році Іван Саввіді підтримав окупацію Криму. Крім того, федерація «Греки Росії», яку фінансує Саввіді, передавала автомобілі підвищеної прохідності та генератори терористичним структурам на Донбасі. Саввіді – власник грецького морського порту «Салоніки» та футбольного клубу «ПАОК». В Україні йому належали компанії «ПентоПак» та «Атлантіс-Пак Україна». У лютому 2024 року Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мінʼюсту про стягнення в дохід держави активів Івана Саввіді та його дружини Кіріякі.

1 лютого суд повернув у держвласність «трубу Медведчука». У липні 2023 року Sense Bank (Альфа-Банк Україна) перейшов у власність держави.
Джерело

Новини Вінниці