Болгарія вперше імпортувала паливо для АЕС не з Росії

Болгарія вперше імпортувала паливо для АЕС не з Росії

Фото: Вікіпедія Атомна електростанція Болгарії Козлодуй

До війни в Україні Болгарія майже повністю залежала від поставок російських енергоносіїв, але відтоді диверсифікувала їх.

Болгарська атомна електростанція Козлодуй в понеділок, 10 червня, почала використовувати в одному зі своїх реакторів атомне паливо, вироблене американською компанією Westinghouse. Про це повідомляє AFP.   АЕС Козлодуй на річці Дунай забезпечує понад третину електрогенерації в Болгарії та досі покладалася на російське паливо для своїх двох 1000-мегаватних реакторів.   Найстаріший реактор — енергоблок №5, збудований у 1987 році — був підключений до національної електромережі вранці 10 червня після завантаження палива виробництва Westinghouse.   Другий реактор АЕС має бути забезпечений паливом французької компанії Framatome. Крім того, до 2030-х років на атомній станції мають бути побудовані два ядерні реактори американського виробництва.   До повномасштабної війни Росії в Україні Болгарія майже повністю залежала від поставок російських енергоносіїв, але відтоді диверсифікувала їх, підписавши угоди про постачання ядерного палива з Westinghouse і Framatome.

Нагадаємо, у березні для двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції доставили ядерне паливо американської компанії Westinghouse. 

Україна планує збудувати завод з виробництва тепловидільних збірок (ТВЗ) для забезпечення паливом атомних станцій. 

Джерело

Новини Вінниці