Десять країн ІТ-коаліції підписали угоду про співпрацю

Десять країн ІТ-коаліції підписали угоду про співпрацю

Держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство оборони повідомило у Фейсбуці.

“Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна. Це перша така Угода у межах коаліцій спроможностей”, — ідеться у повідомленні.

Окрім того, Велика Британія завершила процес приєднання до ІТ-коаліції шляхом підписання Декларації про наміри.

“Я впевнений, що нам вдасться залучити ще більше партнерів для цифровізації нашого війська”, – прокоментував підписання міністр оборони Рустем Умєров.

Десять країн ІТ-коаліції підписали угоду про співпрацю

Угода закріплює прагнення держав-учасниць надавати допомогу Україні протягом наступних 6 років з метою розбудови взаємосумісної ІТ-інфраструктури Міністерства оборони та Сил оборони України.

“Завдяки коаліції ми зможемо обмінюватися досвідом щодо застосування інноваційних технологій та робити спільні проєкти. IT-коаліція – це потужний і ефективний майданчик для нашої взаємодії”, – зазначила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Як повідомляв Укрінформ, у січні на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" до ІТ-коаліції доєдналися Нідерланди.

ІТ-коаліція — це спеціальна група держав у рамках Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка зосереджена на наданні підтримки Міністерству оборони України та Збройним силам України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Новини Вінниці