Франція спільно з Китаєм запустили у космос супутник SVOM для дослідження Всесвіту

Франція спільно з Китаєм запустили у космос супутник SVOM для дослідження Всесвіту

Супутник SVOM (Space Variable Objects Monitor), розроблений інженерами з Китаю та Франції, був запушений у космос для пошуку гамма-спалахів, світло від яких подолало мільярди світлових років, щоб досягти Землі

Зміст

Про це повідомляє France 24.

Супутник вагою 930 кілограмів стартував близько 07:00 за Гринвічем (03:00 за Київським часом) на борту китайської ракети Long March 2-C з космічної бази в Січані, що в південно-західній провінції Сичуань.

Опинившись на відстані 625 кілометрів від Землі, супутник буде надсилати свої дані назад до обсерваторій.

«SVOM має потенціал для розгадки кількох таємниць в області (гамма-спалахів — ред.), включаючи виявлення найвіддаленіших GRB у Всесвіті, які відповідають найбільш раннім GRB», — зауважив астрофізик з Центру астрофізики Інституту Флетірона в Нью-Йорку Оре Готліб.

Як правило, гамма-сплески, здатні випромінювати енергію, еквівалентну потужності мільярдів зірок, відбуваються після вибуху величезних зірок — тих, що більш ніж у 20 разів більші за Сонце — або внаслідок злиття малих зірок.

«Ми цікавимося гамма-спалахами не лише заради них самих, адже це дуже екстремальні космічні вибухи, які дозволяють нам краще зрозуміти загибель певних зірок, — зазначив Фредерік Дейн, астрофізик з Паризького астрофізичного інституту. — Всі ці дані дають можливість перевірити закони фізики за допомогою явищ, які неможливо відтворити в лабораторних умовах на Землі».

Проаналізовані дані можуть допомогти краще зрозуміти склад космосу, динаміку газових хмар або інших галактик.

  • Іспанська компанія EOS-X Space оголосила, що наближається до завершення розробки капсули, здатної доправляти космотуристів на край стратосфери вже з наступного року.

Новини Вінниці