Гібрид і потужність 1 495 к.с.: Rolls-Royce представив силову установку для танків майбутнього

Компанія Rolls-Royce розробила гібридний двигун V10 потужністю 1 100 кВт (1 495 к.с.) для військової техніки.

Нова силова установка була представлена в концептуальній формі на оборонній виставці Eurosatory в Парижі.

Новий двигун від підрозділу Rolls-Royce Power Systems є частиною серії mtu 199, яка вже включає шести- і восьмициліндрові агрегати і є найбільш популярною серією двигунів для військової техніки у своєму класі.

Новий V10 піднімає продуктивність на новий рівень

Rolls-Royce не уточнив остаточну потужність двигуна V10, але підтвердив, що він працює на дизельному паливі і може бути доповнений гідравлічними агрегатами, повітряними компресорами і генераторами.

Наразі його потужність становить 1 495 к.с. або 1 100 кВт, але керівник відділу розробки військових двигунів і систем Rolls-Royce Power Systems Крістіан Вольф каже, що фірма вже працює над версією потужністю 1 631 к.с. (1 200 кВт).

Такі показники потужності стали можливими завдяки гібридизації. Rolls-Royce об’єднав V10 з акумуляторно-електричним агрегатом.

Крім збільшення потужності, використання гібридної системи також допомагає зробити бронетехніку менш гучною.

Наприклад, акумулятори можна заряджати за допомогою дизельного двигуна V10, а потім використовувати для живлення електричних систем машини без шуму і теплового сліду, що ускладнює їх виявлення.

«Ця концепція силової установки розширить експлуатаційні можливості майбутніх гусеничних бронемашин таким чином, що раніше було важко собі уявити», — розповів Вольф.»

Ми переконані, що робимо важливий внесок у подальший розвиток обороноздатності НАТО та її союзників.

Вперше виробники зможуть реалізувати абсолютно нові концепції транспортних засобів, при цьому гібридну концепцію в принципі можна реалізувати з будь-якою серією двигунів із програми військових силових установок MTU».

Новини Вінниці