Як вибрати циркуляційний насос для опалення?

Як вибрати циркуляційний насос для опалення?

Система опалення зазнає поступової модифікації протягом років, як і стандарти до неї. Примусова циркуляція зараз зустрічається все частіше та є оптимальним рішенням. Рух гарячої води рідко є ефективним, якщо не застосовувати до нього додаткових механізмів. Саме через це зустрічається проблематичне прогрівання приміщень. Циркуляційний насос для опалення є реальним рішенням даної ситуації, що доведено на практиці.

Циркуляційний насос: що це й для чого потрібне?

Якщо звертатися до визначення, то циркуляційний насос для опалення є спеціальною установою, яка утворює рух рідини по системі. Конструкція має корпус з ротором і крильчатками всередині. Як правило, подібні агрегати застосовуються для:

  • обладнання опалювальних корпусів – будинків, дач, квартирних споруд;
  • в системах постачання гарячої води з великим тиском;
  • для кондиціонування й охолодження повітря.

Примусовий рух робочого середовища та підтримка нормального тиску утворює розподілення тепла по всьому комплексу – це підходить навіть для кімнат з високими стелями та великою кількістю вікон. Оскільки теплоносій працює з великою швидкістю, шанси на охолодження достатньо малі. Саме це значно знижує витрати та економить ресурси. Існують агрегати з сухим та мокрим ротором. Частіше за все для побутових опалювальних систем рекомендують вибирати мокрий ротор. Цей елемент має вищі експлуатаційні характеристики – вони стійкі до тривалого використання. Особливою перевагою встановлення циркуляційних насосів є їх безшумна робота – це не викликає дискомфорту у мешканців будинку.

Правила підбору

Насамперед слід орієнтуватися на граничний тиск – показник з максимальною висотою, на яку може підійматися рідина. У більшості випадків цей параметр залишається в рамках 4–8 м, що підходить для стандартного будинку. Граничний обсяг теплоносія свідчить про виробничі можливості та витривалість конструкції до постійної експлуатації. Значення в класичному варіанті вимірюється в кубометрах на годину. Найпопулярніший діаметр патрубків рівний від 25 або 32 мм – саме такі моделі найчастіше зустрічаються в малоповерхових будівлях через їх функціональність.

У багатьох покупців виникає питання стосовно монтажної довжини, її слід обирати в залежності від місця розташування системи. Ідеальною стане модель з декількома швидкостями обертання, адже так вийде регулювати роботу пристрою. Залежить від довжини труб, кількості поворотів, різниці висот між котлом та найвищою точкою системи.

 

Новини Вінниці