Ірина Борзова про 4 законопроекти на підтримку ветеранів: як отримати житло і компенсацію: відео

В Україні формують новий підхід до ветеранської політики. Одним із елементів цього процесу є ухвалення відповідних законопроєктів – у Верховній Раді вже проголосували за основу низку документів для ветеранів, які готуються до розгляду в другому читанні.

Про це розповіла народна депутатка України Ірина Борзова.

Ірина Борзова про 4 законопроекти на підтримку ветеранів: як отримати житло і компенсацію: відео

Народна депутатка України Ірина Борзова

Один із законопроєктів, за її словами, стосується ветеранського підприємництва. Як показує досвід, дуже часто ветерани шукають себе у розвитку власної справи – для них це один зі способів адаптації до цивільного життя

«Готується до розгляду в другому читанні законопроєкт про ветеранське підприємництво, який передбачає надання допомоги у створенні ветеранського бізнесу та його розвитку. За останніми соцопитуваннями, майже 70% ветеранів і ветеранок хотіли б відкрити власну справу, ще майже 10% – вже зробили це. На 2025 рік заплановано виділення з держбюджету 300 млн грн на підтримку ветеранського бізнесу через Український ветеранський фонд», – зазначила парламентарій.

Ще один законопроєкт стосується розвитку адаптивних видів спорту.

«Дуже важливо, щоб люди з інвалідністю, зокрема й ветерани війни, мали можливість займатися спортом для реабілітації та відновлення. Адаптивний спорт адаптується під травми ветеранів. На відміну від звичайного та паралімпійського спорту в ньому не є основними саме спортивні показники. У першу чергу він орієнтовний на те, щоб військові після поранення нові опори в собі, вірили в себе та приймали себе», – говорить Ірина Борзова.

Важливою складовою у забезпеченні державної підтримки військових та їхніх сімей є проєкт закону про громадські об’єднання ветеранів війни. Він визначатиме правовий статус визначається правовий статус таких організацій.

«Уже зараз ветерани в Україні об’єднуються й реалізовують різноманітні проєкти, допомагають родинам загиблих, втілюють благодійні соціальні ініціативи. Важливо закріпити статус ветеранських об’єднань на законодавчому рівні, щоб такі організації отримували фінансування від органів місцевого самоврядування та від центральної влади», – наголосила політикиня.

Вона додала, що нині в Україні продовжують формувати єдину ветеранську політику.

«Ветеранська політика є багатовекторною та охоплює різні сфери. Це і повернення до цивільного життя, і лікування та працевлаштування ветеранів, і вшанування пам’яті загиблих героїв тощо. Саме тому потрібне формування єдиної внутрішньої ветеранської політики, з огляду на яку координуватимуть зусилля як органи місцевого самоврядування, так і центральна влада», – підкреслила народна депутатка.

Наступного року держава продовжить допомагати ветеранам із придбанням власного житла. Цього ж року обсяг субвенцій з державного бюджету збільшили до 10,1 мільярда гривень.

«Компенсацію на придбання житла отримає 4433 особи. Середній розмір компенсації складає майже 2 млн грн, він залежить від складу родини. Ці кошти вже отримали 1886 ветеранів і майже 700 родин вже придбали власне житло. Щоб мати можливість отримати грошову компенсацію на придбання житла, найперше – обов’язково потрібно стати на квартирний облік», – зазначила Ірина Борзова, голова Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу».

Із покроковою інструкцією для отримання компенсації на житло та переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням.

отримання компенсації на житло

Новини Вінниці