МОК оголосив імена перших 25 “нейтральних” спортсменів на Олімпіаду-2024

МОК оголосив імена перших 25 “нейтральних” спортсменів на Олімпіаду-2024

Фото — Getty Images

Міжнародний олімпійський комітет опублікував список із перших атлетів, які візьмуть участь в Олімпіаді-2024 під “нейтральним” статусом.

У першому списку присутні прізвища 25 атлетів (14 – росія, 11 – білорусь), які зможуть взяти участь у велогонках на шосе, стрибках на батуті, важкій атлетиці та спортивній боротьбі. У МОК зазначили, що список оновлюватиметься надалі.

  • Велоспорт: Тамара Дронова, Олена Іванченко, Олександр Власов; Анна Церах.
  • Стрибки на батуті: Анжела Бладцева; Іван Литвинович, Віолетта Бардзиловська.
  • Важка атлетика: Сюзанна Володько, Євген Тихонцев.
  • Спортивна боротьба: Начин Монгуш, Шаміль Мамедов, Арслан Багаєв, Абдулла Курбанов, Алан Остаєв, Магомед Муртазалієв, Наталія Малишева, Вероніка Чумікова, Аліна Касабієва, Єлизавета Петлякова; Єгор Акуліч, Владислав Козлов, Абубакар Хаслаханов, Дмитро Зарубський, Віолетта Ребікова, Крістіна Сазикіна.
  • Нагадаємо, на початку грудня 2023 року Виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) ухвалив рішення про допуск учасників з Росії та Білорусі у статусі «індивідуальних нейтральних спортсменів» до Олімпійських ігор 2024 року. У відповідь голова Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний назвав рішення МОК «безвідповідальним».

У свою чергу президент Національного олімпійського комітету (НОК) України Вадим Гутцайт заявляв про плани зібрати власну базу допуску щодо допущених до ОІ-2024 «нейтральних» спортсменів. Також Гутцайт розповів, що українські спортсмени не зможуть здійснювати жодних акцій, які нагадують про війну в Україні під час Олімпіади-2024.

Якийсь час ходили розмови про можливий бойкот ОІ-2024 Україною, проте ця позиція ще взимку вважалася неконструктивною.

Літні Олімпійські ігри-2024 відбудуться у Франції з 26 липня по 11 серпня. На змаганнях буде розіграно 329 комплектів нагород у 32 видах спорту.

Джерело

Новини Вінниці