Піраміди Єгипту пережили Всесвітній потоп — конспірологи

Піраміди Єгипту пережили Всесвітній потоп - конспірологи

Протягом наступних століть облицювальні камені знімали, щоб використовувати для будівництва інших об’єктів. Але деякі з цих каменів досі перебувають біля основи піраміди, оскільки їх свого часу захистив шар піску.

З’явилася нова теорія щодо пірамід Єгипту, яка свідчить про те, що вони мають ознаки ерозії внаслідок Всесвітнього потопу. Самі ж піраміди, згідно з даними конспірологів, були побудовані як капсула часу, щоб пережити потоп. Про це пише IFLScience.

«Річ у тім, що в археологів уже є підтверджені дані про те, чому піраміди мають такий вигляд, як зараз, і це пояснення не включає в себе Всесвітній потоп. Дійсно, початковий вигляд пірамід відрізняється від первісного. Величезні кам’яні блоки колись були приховані під «облицювальним камінням» з вапняку. Це надавало пірамідам гладкий і більш рівний вигляд», — кажуть дослідники.

Однак, за іхніми словами, протягом наступних століть облицювальні камені знімали, щоб використовувати для будівництва інших об’єктів. Але деякі з цих каменів досі перебувають біля основи піраміди, оскільки їх свого часу захистив шар піску.

Разом з тим, правдоподібність легенди про Всесвітній потоп залишається сумнівною. Наразі не було знайдено жодного свідчення подібної події в геологічних записах.

«Твердження про те, що піраміди набагато старші, також не підкріплене жодними фактами. Вік пірамід було визначено відразу кількома методами. На це пішли роки кропіткої археологічної роботи. Ми датуємо піраміди за їхнім місцем у розвитку єгипетської архітектури та культури, яка налічує 3 тис. років. Таким чином ми маємо справу не з однією точкою відліку. Ми маємо справу з усією єгиптологією», — каже археолог зі Східного інституту Чиказького університету Марк Ленер.

«Наприклад, кераміка. Уся кераміка, яку можна знайти в Гізі, схожа на вироби часів Хуфу, Хафра і Менкаура — єгипетських царів, які побудували піраміди в період Четвертої династії, Старого царства. Ми вивчаємо кераміку і те, як вона змінювалася протягом приблизно 3 тис. років», — додав він.

І вже, коли було розроблено радіовуглецеве датування, ця точність оцінки віку була підтверджена різними матеріалами, які знайшли в пірамідах.

«Наприклад, ми використовували насіння і рослинний матеріал у гробниці Тутанхамона, що є дуже точним датуванням. Ми також використали насіння з кімнати під ступінчастою пірамідою Саккари, датувавши його конкретним роком правління короля Джосера», — каже Томас Гаєм зі Школи археології Оксфордського університету.

Нагадаємо, раніше у Мексиці пояснили причину зведення давніх пірамід.

Новини Вінниці