Росія перед травневим наступом на Харківщину на 90 тисяч солдатів — AP

Український військовослужбовець 92-ї окремої штурмової бригади охороняє територію недалеко від міста Вовчанськ у Харківській області, Україна, 19 травня 2024 року. REUTERS/Inna Varenytsia

Росія перед наступом на північ Харківщини приготувала щонайменше 90 тисяч військових, які збиралися ввійти в Україну. Їх відкинули завдяки тому, що США дозволили бити американською зброєю по РФ.

Про це агентству Associated Press повідомив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.

Як ідеться в матеріалі AP, українське військове командування перед наступом росіян 10 травня передбачало нові штурмові дії противника, спрямовані на відволікання ЗСУ від інтенсивних боїв у Донецькій області.

"Раніше ми не могли націлюватися на них. Це було досить складно. Усі склади з боєприпасами та іншими ресурсами були розташовані на відстані 20 кілометрів від того, що ми могли вразити", — розповів Гаврилюк.

Але США зрештою вирішили дозволити українцям бити американською зброєю після тривалого лобіювання з боку українських офіційних осіб — саме тоді, коли росіяни готувалися відкрити новий фронт на Харківщині. Дозвіл Штатів допоміг знищити силу армії РФ.

"HIMARS не стихали увесь день, — сказав командир артилерійського підрозділу на Харківщині з позивним Гефест. — З перших днів українським силам вдалося знищити цілі колони військ вздовж кордону, які чекали наказу про вхід в Україну".

Наступ на Харківщину з 10 травня

Повторний наступ на північ Харківщини окупанти розпочали 10 травня. Тоді вони перетнули кордон поблизу населеного пункту Стрілечої й почали рух у бік селища Липців, що за 25 км від Харкова. Інша група почала атаку поблизу прикордонного міста Вовчанська, що за 70 кілометрів від обласного центру.

Через місяць росіяни призупинили атаки на Харківському напрямку, нині на цій ділянці фронту тривають контрударні дії української армії, розповів у зверненні від 8 червня президент України Володимир Зеленський.

Новини Вінниці