Сильні пориви вітру та грози: попередження про погіршення погодних умов на Вінниччині

Сильні пориви вітру та грози: попередження про погіршення погодних умов на Вінниччині

Сильні пориви вітру, вночі гроза, а вдень у деяких регіонах град прогнозують на Вінниччині. Про це повідомили  у Вінницькому обласному центрі з гідрометеорології. Окрім того, незважаючи на дощі, через сильну спеку протягом двох діб триватиме пожежна небезпека.

  • 20 червня по Вінницькій області очікуються пориви вітру 15-20 м/с, вночі гроза, вдень в окремих районах град. Перший рівень небезпечності,йдеться в повідомленні.

Про погоду детальніше:

На Вінниччині мінлива хмарність, вночі короткочасний дощ, гроза, вдень місцями короткочасний дощ , гроза, в окремих районах град.

Вітер північно-західний, 7-12 м/с, пориви 15-20 м/с.

Температура вночі 13-18°, вдень 27-32°.

Синоптикиня Наталка Діденко нагадала українцям, що під час дощу влітку розвивається купчасто-дощова хмарність, яка може приймати форму хмари-ковадла. Таку химерну форму хмара приймає, коли у своєму розвитку зустрічається на висоті з шаром більш теплого слою повітря (інверсією). Вертикальний розвиток хмари припиняється, а його вершина розтікається під цим шаром у вигляді ковадла. Ці хмари є причиною виникнення таких метеорологічних явищ як гроза, град, шквал у літній період.

Сильні пориви вітру та грози: попередження про погіршення погодних умов на Вінниччині

17 червня 2024 року у небі над містом Запоріжжя спостерігалася купчасто-дощова хмара з ковадлом (Cumulonimbus іncus), яка мала вигляд “гриба”.

20-22 червня на території Вінницької області буде переважати надзвичайна 5-го класу пожежна небезпека. Згідно з інтегрованим показником напруженості природної пожежної небезпеки, на території області показники пожежної небезпеки будуть підвищуватися від високої 4-го класу до надзвичайної 5-го класу, лише в південно-східній частині області пожежна небезпека підвищиться від середньої 3-го класу до високої 4-го класу.

У цей період слід бути обережним з розкладанням багаття – це може призвести до масштабного загоряння.

Новини Вінниці