В Ізраїлі знайшли монети часів Римської імперії

В Ізраїлі знайшли монети часів Римської імперії

Під час розкопок знайшли 94 срібні та бронзові монети, датовані між 221 і 354 роками нашої ери.

Під час розкопок громадської будівлі в місті Лод (Ізраїль) археологи знайшли скарб монет, що датуються останнім повстанням євреїв проти римського панування. Про це повідомляє Live Science.

Вони були заховані у фундаменті пізнього римсько-ранньовізантійського періоду, що дивом зберігся.

Незважаючи на те, що будівля «зазнала серйозних руйнувань» під час єврейського повстання, її вцілілий фундамент захистив 94 срібні та бронзові монети, датовані 221-354 роками нашої ери.

Археологи припускають, що повстанці навмисно сховали скарб, але сподівалися повернутися за ним.

«Ця зруйнована до самого фундаменту будівля є чітким свідченням того, що повстання було силоміць придушене. Для цього застосовували насильство та жорстокість. З талмудичних писань відомо, що Лод був найважливішим [єврейським] центром після знищення Другого храму в Єрусалимі», — розповів археолог IAA Шахар Кріспін.

Окрім монет, дослідники знайшли кам’яні та мармурові артефакти, що містять грецькі, івритські та латинські написи. В одному з них згадується ім’я «єврея з родини священика».

Однак незрозуміло, як євреї використовували будівлю до того, як вона була зруйнована під час повстання.

«Важко визначити, чи служила ця чудова будівля синагогою, навчальним залом, місцем для зборів старійшин або й виконувала всі ці функції одночасно», — сказав професор і голова IAA Джошуа Шварц.

Раніше повідомлялося, що у Волинській області знайдено чергову історичну пам’ятку – вирізьблену кам’яну плиту ХІІ-ХІІІ ст. із зображенням двох ангелів.

Новини Вінниці