Верховний суд повернув громаді на Вінниччині гідроспоруду вартістю ₴20 мільйонів

Верховний суд повернув громаді на Вінниччині гідроспоруду вартістю ₴20 мільйонів

Верховний суд повернув Барській громаді на Вінниччині гідроспоруду вартістю понад 20 млн гривень, якою незаконно заволоділа приватна особа.

Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба Вінницької обласної прокуратури, передає Укрінформ.

Згідно з повідомленням Жмеринська окружна прокуратура встановила порушення інтересів Барської територіальної громади у розпорядженні належним їй майном. Йдеться про гідротехнічну споруду в одному з сіл громади площею 2,5 тис. квадратних метрів вартістю понад 20 млн гривень.

У 2023 році рішенням Барського районного суду, залишеному без змін постановою Вінницького апеляційного суду, відмовлено у задоволенні позову прокурора про визнання недійсними правочинів та скасування державної реєстрації права власності на гідроспоруду за приватною особою, попри незаконність дій щодо відчуження майна.

Суд фактично позбавив громаду права власності на гідротехнічну споруду, а відтак – змоги отримувати додаткові кошти у бюджет від оренди майна. До того ж вона нерозривно пов’язана з водним об’єктом та земельною ділянкою, на якій розташована, і не може бути відокремлена від останніх.

Зазначається, що з огляду на очевидний характер порушень інтересів держави й громади Вінницька обласна прокуратура оскаржила судові рішення до Верховного суду.

Постановою Верховного суду від 5 червня 2024 року касаційну скаргу прокуратури задоволено та ухвалено нове рішення, яким позовні вимоги про визнання недійсними правочинів, скасування державної реєстрації та припинення права власності на гідроспоруду за приватною особою задоволено.

Як повідомлялось, на Вінниччині за рішенням суду у розпорядження Ольгопільської громади Гайсинського району повернули гідроспоруду вартістю понад 65 млн гривень.

Новини Вінниці