Відмова студента від військової підготовки призведе до відрахування

Відмова студента від військової підготовки призведе до відрахування

Загальновійськову підготовку проходитимуть студенти-чоловіки, які навчаються на денній форми навчання

Відмова студента від військової підготовки призведе до відрахування

Відмова здобувача вищої освіти чоловічої статі, який визнаний придатним до військової служби, від проходження базової загальновійськової підготовки стане підставою для його відрахування із закладу освіти.

Відповідна норма міститься в Порядку проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, що затверджений Кабінетом Міністрів 21 червня.

Базову підготовку проходитимуть громадяни України чоловічої статі, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти.

Підготовка проводитиметься з метою здобуття громадянами військово-облікової спеціальності, навичок і умінь, необхідних для виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни.

Базова підготовка студентів відбуватиметься у закладах вищої освіти усіх форм власності.

Водночас практична підготовка буде проводитися після опанування теоретичної підготовки у поточному навчальному році строком до одного місяця протягом травня – жовтня за рахунок часу, відведеного на канікули.

Документом визначено, що проходження практичної підготовки для студентів-чоловиків є обов’язковою умовою опанування відповідної освітньої програми (у тому числі бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).

Організація та забезпечення практичної підготовки базової підготовки покладається на Генеральний штаб Збройних Сил.

Направлення студентів до навчальних військових частин для проходження практичної підготовки здійснюватиметься територіальними центрами комплектування за списками, наданими керівниками закладів вищої освіти.

За результатамии практичної загальновійськової підготовки здійснюватиметься підсумковий контроль, за результатами якого визначатиметься готовність студента до проходження військової служби за військово-обліковою спеціальністю.

Громадяни України, які успішно завершать підготовку, складатимуть Військову присягу.

Списки студентів після складення Військової присяги надсилатимуться територіальним центрам комплектування та керівникам закладів вищої освіти.

Новини Вінниці