Виплати ВПО отримують 1,5 мільйона людей, — Ірина Верещук

Виплати ВПО отримують 1,5 мільйона людей, - Ірина Верещук

Фото: facebook.com/vereschuk.iryna

Станом на травень статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні мали  4,6 мільйона людей. При цьому виплати отримують лише 1,5 мільйона українців. Раніше таких осіб було 4,9 млн, заявила під час телеефіру віцепрем’єрка — міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

 — Це пояснюється тим, що були введені певні зміни, зокрема минулого року. Люди, які виїхали за кордон, втратили такий статус. Люди, які повернулися до своїх домівок, теж втратили такий статус, — сказала Верещук, яку цитує «Кореспондент». 

За її даними, останнім часом з небезпечних районів евакуйована невелика кількість людей. 

— Наприклад, з Сумщини за травень евакуювалися 3,5 тисячі осіб, із Харківщини — 6,5 тисячі людей. Йдеться про тих, хто отримав довідку ВПО вперше. Водночас є й ті, хто отримали вдруге — вони вже були на обліку, — зазначила чиновниця.

Вона підкреслила, що виплати отримають лиш ті, хто не може утримувати себе самостійно через низькі доходи. 

У Кропивницькому за три дні майже зібрали суму, необхідну для придбання будинку для переселенця з Авдіївки Аркадія Сніткіна.  Дружина священника Юлія Бігун відкрила бізнес, щоб допомогти дітям з інвалідністю та їхнім мамам. 
Джерело

Новини Вінниці