Високий представник ЄС розповів деталі 14-го пакета санкцій проти Росії

Високий представник ЄС розповів деталі 14-го пакета санкцій проти Росії

Високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель назвав сектори економіки, які охоплює чотирнадцятий пакет санкцій проти Росії, схвалений 20 червня.

Джерело: Боррель у X (Twitter), цитує «Європейська правда»

Деталі: Дипломат заявив, що 14-ий пакет санкцій ЄС проти Росії – це «потужний набір індивідуальних та секторальних заходів, спрямованих на підрив воєнних зусиль Росії проти України».

«Він націлений на військово-промисловий оборонний комплекс, фінансові послуги, енергетичний сектор, обхід санкцій, воєнні злочини, зокрема осіб, причетних до депортації українських дітей», – додав він.

Топдипломат ЄС зазначив, що нові санкції спрямовані на те, «щоб ускладнити для влади Путіна підтримку його загарбницької війни», та запевнив у підтримці України з боку Євросоюзу.

Що передувало: Посли країн Євросоюзу узгодили 14-й пакет санкцій проти Росії після понад місяця дискусій раніше у четвер.

Як повідомлялось, Німеччина гальмувала пакет санкцій через розширення заходів, які змусили б компанії ЄС гарантувати, що їхні клієнти не зможуть потім продавати санкційні товари до РФ.

Відомо, що в межах 14-го пакета санкцій Єврокомісія вперше запропонувала націлитись на кілька проєктів скрапленого природного газу і заборонити перевалку російського СПГ з ЄС до третіх країн.

Новини Вінниці