У боротьбі за Україну на Харківщині загинув 24-річний Василь Мак з Браїлова

У боротьбі за Україну на Харківщині загинув 24-річний Василь Мак з Браїлова

Фото: Фото Жмеринка.City

28 червня Жмеринська громада зустрічатиме «на щиті» 24-річного Василя Романовича Мака, який впродовж 5-ти років вірно і хоробро захищав рідну державу в лавах сухопутних військ Збройних Сил України. Навіть після важного поранення, втрати зору та складної операції, солдат 42-ї окремої механізованої бригади з позивним «Мак» повернувся на фронт до побратимів і виконував бойові завдання в найгарячіших точках.

19 червня у запеклому бою з окупантами серце відважного воїна зупинилось внаслідок ворожого артобстрілу в населеному пункті Стариця Чугуївського району Харківської області.

Народився Василь Мак 28 серпня 1999 року в мальовничому місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області. З дитинства він вирізнявся відповідальністю та прагненням до знань. Після закінчення школи отримав повну середню освіту та вступив до будівельного технікуму, де здобув професію.

У боротьбі за Україну на Харківщині загинув 24-річний Василь Мак з Браїлова

Василь Мак загинув за Україну

Однак любов до Батьківщини та почуття обов'язку перед народом змусили його змінити життєві плани. 6 червня 2019 року Василь добровільно підписав контракт зі Збройними Силами України. Протягом п'яти років він віддано служив своїй країні, проходячи через найскладніші випробування та виконуючи завдання у найгарячіших точках України.

Його хоробрість, самовідданість та готовність ризикувати власним життям заради інших були неодноразово відзначені численними нагородами. Василь був чесним і відданим воїном, сумлінно виконував накази командирів і завжди прагнув допомогти побратимам.

На жаль, його життя обірвалося занадто рано. Його смерть залишила в глибокій скорботі кохану дружину, батьків та сестру, для якої він став справжнім батьком. Разом із коханою дружиною Юлією проживали в селищі Браїлів Жмеринської громади. Саме тут рідні, друзі та вся громада прощатиметься із загиблим Героєм.

Жмеринська міська рада в особі секретаря міської ради Вадима Кожуховського висловлює щирі співчуття матері Світлані Василівні, батьку Олегу Васильовичу, дружині Юлії, сестричці Катерині та всім, хто любив, знав, цінував і поважав відважного Героя!

Пам'ять про Василя назавжди залишиться в наших серцях як приклад справжнього патріотизму, мужності та самопожертви. Його життєвий шлях і героїчні вчинки надихатимуть наступні покоління на служіння своїй країні.

У п'ятницю, 28 червня, з 10.00 до 10.30 браїлівчани «живим коридором» зустрічатимуть загиблого Героя, який повернеться до рідної домівки «на щиті».

Маршрут прямування: від Барського перехрестя по вул. Центральній до вул. Набережна 64.

Прощання з Героєм та поховання відбудуться цього ж дня 28 червня.

О 10.30 — відбудеться прощання в його рідній домівці по вул. Набережна 64.

Об 11.00 — заупокійна відправа в храмі ап.Андрія Першозванного ПЦУ по вул. Центральна.

З 12.00 похоронна процесія рухається до центрального кладовища по вул. Центральна — Монастирська.

На шляху руху похоронної процесії проводжаємо Героя «живим коридором».

Просимо усіх долучитись, щоб гідно вшанувати загиблого за Україну і нашу свободу Героя!

Новини Вінниці