У Львові прооперували дівчину з тяжкою формою сколіозу

У Львові прооперували дівчину з тяжкою формою сколіозу

Операція тривала шість годин і минула успішно. Зараз дівчинка швидко відновлюється після операції.

У Львові прооперували дівчинку з ДЦП, хребет якої був викривлений на 90 градусів через сколіоз. Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

За словами лікарів, важка форма захворювання перехилила дитину на один бік і спричиняла постійний нестерпний біль.

15-річній Михайлині з Львівщини діагностували дитячий церебральний параліч (ДЦП), коли їй було 8 місяців. Це захворювання центральної нервової системи, яке впливає на координацію, рухову та м’язову активність.

Дівчинка з дитинства пересувається на інвалідному візку, оскільки її мозок посилає негативні імпульси до м’язів, через що ноги просто не слухаються.

З восьми років Михайлинка відвідує ортопедів-травматологів. Саме вони позбавили дитину від контрактур — обмежень рухів у суглобах нижніх кінцівок. Завдяки цьому дівчинка змогла рухати ніжками і навіть стояти на них.

Однак у 12 років у Михайлини почав розвиватися сколіоз — викривлення хребта. Хвороба дуже швидко прогресувала, тому лікарі прийняли рішення про операцію. На момент втручання хребет Михайлинки був викривлений вже на 90 градусів.

Операцію львівські хірурги виконали разом з американським колегою Марком Диржкою з Пресвітеріанської лікарні Нью-Йорка. Вона тривала шість годин.

«Спершу ми відділили хребет від мʼяких тканин. Потім — виділили кожен хребець і повводили в них по два спеціальні гвинти, які з’єднали між собою титановими стержнями. Саме вони і вирівняли спину Михайлинки», — розповідає про хід операції лікар.

Дівчині вдалося вирівняти хребет на 80%. Зараз дівчинка швидко відновлюється після операції.

Раніше повідомлялося, що у Львові протезували дев’ятирічного хлопчика, який втратив кінцівку через рак.

Новини Вінниці