Українські паралімпійці здобули 68 нагород на Євро-2024 з плавання

Українські паралімпійці здобули 68 нагород на Євро-2024 з плавання

Паралімпійська збірна України завершила виступи на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання, що впродовж семи днів проходив на Мадейрі (Португалія).

Як повідомляє пресслужба Національного комітету спорту інвалідів України, нашу команду представили 45 спортсменів: 27 — з порушеннями опорно-рухового апарату, 16 — з вадами зору, а також двоє — з інтелектуальними порушеннями.

Загалом українці завоювали найбільшу кількість медалей серед усіх країн-учасниць — 68. На рахунку «синьо-жовтих» — 21 золота, 26 срібних та 21 бронзова нагороди. У підсумковому ж медальному заліку Україна посіла друге місце, адже Італія випередила її за кількістю «золота» (26). Це вже сьома поспіль континентальна першість, на якій Україна ввійшла до топ-2.

Найтитулованішим плавцем української команди на чемпіонаті Європи став Андрій Трусов. Представник Донеччини здобув сім медалей: пʼять золотих та по одній срібній і бронзовій.

Крім того, Трусов встановив у Мадейрі одразу два світові рекорди: на стометрівках на спині (1.07,60) та вільним стилем (59,62).

Фото: facebook.com/NationalSportsCommittee.

Новини Вінниці