Уряд запускає програму “Національний кешбек”: що це означає?

Уряд запускає програму “Національний кешбек”: що це означає?

Програма запрацює з 2 вересня уже цього року. Якщо ви придбаєте в магазині українські товари (крім підакцизних), то зможете натомість отримати компенсацію в розмірі 10% від їхньої вартості на свій спеціальний рахунок. На місяць можна отримати до 3 тисяч гривень, – інформує Міністерство економіки України, передає NEWS Хмільника. 

Так, Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання грошової допомоги українцям «Національний кешбек”. Відповідно до нього, громадяни отримуватимуть компенсацію 10% вартості куплених ними українських товарів. Відповідне рішення затвердили на урядовому засіданні 20 серпня 2024 року.

Отримані в рамках кешбека кошти можна буде витратити на послуги – медичні, комунальні, спорт, кіно, квитки на потяг та інші. Або задонатити на ЗСУ чи купити військові облігації. Максимальний обсяг кешбека – 3 тис грн за місяць.

В уряді вважають, що Кешбек – це можливість підтримати українців фінансово, особливо напередодні старту опалювального сезону, адже кошти, отримані із кешбеку, можна буде витратити, зокрема, й на оплату комунальних послуг.  Держава вже мала досвід подібних програм, наприклад, єПідтримка під час COVID-19. Тоді більше 10 млн українців відкрили картки в банках для отримання коштів від держави. Й витратили понад 3,5 млрд грн на книги, кіно, ліки, квитки на подорожі, абонементи у спортзали, чи квитки у театри.  Кешбек як форма державної підтримки громадян є більш ефективною для економіки, ніж просто надання коштів, адже формує додатковий попит на українські товари. Це створює робочі місця в Україні і забезпечує податкові надходження. До 40% коштів, витрачених на український товар, повертається податками в бюджет і йде на потреби ЗСУ.

Кешбек надаватиметься на товари українського виробництва, в тому числі ліки і медичні вироби. Кешбек не буде нараховуватись на підакцизні товари. Участь покупців, виробників і продавців в програмі добровільна, тож чи є кешбек на конкретний товар в конкретному магазині, покупця інформуватиме магазин. Це також можна буде перевірити на сайті програми.

Щоб отримувати кешбек:

  • громадянину необхідно відкрити спеціальний рахунок,
  • отримати віртуальну або фізичну карту в своєму банку або в додатку.
  • Дати згоду на передачу даних про транзакції при купівлі товарів з вибраних карток.
  • І далі в мобільному застосунку Дія обрати послугу Національний кешбек.

Накопичені за місяць кошти приходитимуть на створену картку раз на місяць до 20 числа наступного місяця. Наприклад, кешбек за товари, придбані в вересні, прийде на рахунок до 20 жовтня. Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.

Виробники і продавці товарів зможуть доєднатись до програми через портал Дія. Участь в програмі вже підтвердили основні торгові мережі і виробники споживчих товарів.

Національний кешбек також сприятиме детінізації торгівлі. Кешбек нараховуватиметься тільки на покупки,  які здійснюватимуться безготівково та будуть відображатися у фіскальних чеках продавців. Відповідно, участь в програмі можуть брати тільки торговці, які забезпечують передачу інформації про здійснені розрахункові операції, а також перебувають на загальній системі оподаткування. Це сприятиме підвищенню прозорості фінансових операцій та підтримуватиме легальний бізнес.

Новини Вінниці