Запуск пілотованого космічного корабля Starliner скасували менш як за 4 хвилини до старту

Запуск пілотованого космічного корабля Starliner скасували менш як за 4 хвилини до старту

Запуск космічного пілотованого корабля Starliner компанії Boeing з двома астронавтами на борту було скасовано в суботу за кілька хвилин до старту.

Про це передає Укрінформ із посиланням на Fox News.

За даними NASA, о 12:21 – за 3 хвилини 50 секунд до зльоту – наземний секвенсор запуску зупинив запланований на 12:25 старт з космодрому в Флориді.

Це вже друга затримка місії. Попередня спроба Starliner була скасована 6 травня через кілька проблем, які необхідно було вирішити.

Поки що невідомо, що спричинило затримку. Це мають з'ясовувати команди NASA та компаній Boeing і ULA, які беруть участь у запуску, повідомили в космічному агентстві.

Зазначається, що обидва астронавти – 58-річна Суніта Вільямс та 61-річний Баррі Вілмор – перебувають у безпеці.

Щодо подальших планів, то відомо про кілька резервних дат запуску – 2, 5 і 6 червня.

Причетні компанії ще не підтвердили, чи робитимуть повторний запуск у неділю. Це залежить від аналізу даних для визначення, що стало причиною суботнього збою.

За даними Boeing, цей запуск покликаний продемонструвати можливості Starliner на етапі від старту до посадки й «довести готовність команди отримати сертифікат NASA та виконувати довготривалі місії для агентства».

Астронавти мають узяти участь, зокрема, в дослідженнях фізіологічного впливу космічних польотів на людину. Заплановано, що вони долетять до Міжнародної космічної станції приблизно за 26 годин, де пробудуть близько тижня.

Як повідомляв Укрінформ, екіпаж китайської місії «Шеньчжоу-18» (Shenzhou-18) здійснив свій перший вихід за межі орбітальної космічної станції «Тяньгун» (Tiangong) і встановив новий рекорд найдовшого перебування у відкритому космосі китайських астронавтів.

Новини Вінниці