Розвідувальна спільнота Великої Британії проаналізувала ситуацію з групою Вагнера і її лідерами через рік після загибелі її власника Євгенія Пригожина.
Джерело: огляд опублікований в X (Twitter) британського Міноборони, повідомляє «Європейська правда»
Деталі: Розвідка зазначає, що після загибелі Пригожина і засновника групи Вагнера Дмитрія Уткіна група стає все більш фрагментованою, і багато з тих, хто залишився в живих, покидають її.
Зокрема, один з її ватажків Андрєй Трошев перейшов на службу до Міністерства оборони Росії, ймовірно, у приватну військову компанію «Редут», яка займається формуванням підрозділів добровольчих корпусів для участі в бойових діях в Україні.
Колишній командир першого штурмового загону «Вагнера» Александр Кузнєцов тепер входить до складу чеченського добровольчого загону спеціального призначення «Ахмат».
А командир третього штурмового загону «Вагнера» Борис Ніжевенок очолив добровольчий загін «Восток-V» у травні 2024 року.
Слідом за цими та іншими колишніми ватажками «Вагнера» з угруповання звільнилося чимало ветеранів-«вагнерівців», додали у розвідці.
«Порівняно з піковою чисельністю близько 50 тисяч осіб у 2023 році, зараз «Вагнер», найімовірніше, налічує близько 5 тисяч осіб у своїх залишкових дислокаціях у Білорусі та Африці», – йдеться в огляді.
Нещодавно британська розвідка повідомляла, що Росія використовує у Курській області війська, особовий склад яких воює не за призначенням, що може зменшити здатність РФ повернути зайняті українськими силами території.
Перед цим відомство намагалось розібратись, навіщо в Росії блокують захищений месенджер Signal.