Генеральний прокурор України Андрій Костін. УНІАН
Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що система української прокуратури розвивається відповідно до "найкращих" європейських та світових практик.
Про це він повідомив у Telegram.
Костін наголосив, що сфери правосуддя та безпеки є ключовими в контексті переговорів про вступ України до ЄС.
За його словами, готуються зміни за наступними напрямами:
- Посилення системи внутрішнього контролю. Генеральна інспекція має не просто реагувати на інциденти, а створити цілісну систему запобігання корупційним проявам та порушенням етики.
- вдосконалення дисциплінарних процедур – впроваджуються додаткові інструменти КДКП з урахуванням рекомендацій GRECO.
- Сучасний HR. Покращення системи управління розвитком персоналу – розбудовується прозора та зрозуміла для кожного прокурора система кар’єрного зростання.
- Цифровізація всіх процесів прокурорської діяльності – використання сучасних технологій задля того, щоби ці зміни були дієвішими та ефективнішими.
"Розвиток цих чотирьох напрямів є невідкладним та першочерговим завданням для забезпечення ефективної роботи органів прокуратури та для збереження довіри суспільства", — зазначив генпрокурор.
Початок перемовин
У Люксембурзі 25 червня розпочалася Міжурядова конференція, яка офіційно дає старт переговорам про вступ України в Європейський Союз. Після початку перемовин щодо вступу України в ЄС 25 червня розпочнеться двосторонній скринінг, що триватиме до кінця року. У 2025 році можна буде ухвалити рішення про наступні етапи вступу.
14 червня посли Євросоюзу погодили переговорні рамки для перемовин про вступ до економічно-політичного блоку України та Молдови.
21 червня Рада Європейського Союзу підтвердила затверджений раніше на рівні послів ЄС мандат на переговори з Україною і Молдовою про вступ до економічно-політичного блоку, які розпочнуться 25 червня в Люксембурзі.
Що відомо про вступ України в ЄС
Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня 2022 року надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.
"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.
"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:
- реформа Конституційного суду;
- продовження судової реформи;
- антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
- боротьба з відмиванням коштів;
- втілення антиолігархічного закону;
- узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
- зміна законодавства про нацменшини.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня 2023 року повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.
7 листопада 2023 року "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.
8 листопада 2023 року Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.
Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.