Фото: Жмеринка.City
Кожна дитина хоче зростати в любові та піклуванні, виховуватись в рідній сім’ї. Але з певних обставин не всі батьки можуть дати дітям цю любов. На території Жмеринської громади існує 3 будинки сімейного типу, обласний центр соціально-психологічної реабілітації та евакуаційний будинок сімейного типу з Харківської області.
100 дітей у Жмеринці огорнуті любов’ю у прийомних сім’ях опікунів та піклувальників. 13 червня секретар Жмеринської міської ради Вадим Кожуховський, заступник міського голови Ольга Боровська та начальник Служби у справах дітей Марія Камінська завітали до Будинку сімейного типу, який переїхав з міста Вовчанськ Харківської області.
Для потреб родини передали ліжко, засоби гігієни та речі, необхідні у побуті.
Матір Людмила Василівна розповіла, що їй дуже подобається Жмеринка та щирість місцевих жителів.
«Я дякую Жмеринській громаді за гостинність і теплоту. Нам дуже подобається ваше місто. Тут створені усі умови для розвитку дітей і молоді. Нам надали будинок для проживання, необхідну гуманітарну допомогу. Ми з дітьми залюбки беремо участь у заходах для дітей, концертах музичної школи і Центру позашкільної роботи», — акцентувала пані Людмила.
У родині Людмили Василівни та Миколи Олеговича своїх четверо дорослих дітей та 6-ро прийомних. Старший син на фронті захищає суверенітет України, а сім’я була змушена переїхати до нашої громади через постійні обстріли російської федерації у рідному Вовчанську.
Ярослав розповідає, що планує вступати до коледжу на будівельника, Дмитро обрав професію автомеханіка, Олексій, як і його брат Руслан, вирішив працювати у Жмеринці помічником машиніста. Сніжана і Богдан ще школярі, навчаються онлайн у рідній школі, а з вересня планують піти до ліцею №5 у Жмеринці.
Вадим Кожуховський та Ольга Боровська подякували родині за повноцінне виховання дітей та створення комфортних умов в родинному колі, а також повідомили родині про можливість безкоштовно відвідувати міський басейн та подаватися на оздоровлення дітей до дитячих таборів.
Жмеринчан запрошують стати патронатними вихователями
Робота патронатного вихователя та помічника патронатного вихователя оплачується державою. 30 травня Уряд підтримав запропоновані Міністерством соціальної політики зміни, спрямовані на розвиток патронату в Україні і підтримку вихователів та помічників.
Заступник міського голови Ольга Боровська наголосила, що патронат є важливою формою тимчасового влаштування дітей, чиї батьки опинилися в складних життєвих обставинах та не можуть належним чином забезпечити догляд за дитиною.
З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць.
Патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59.
Збільшується оплата праці патронатного вихователя. З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок).
Запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати.
За три місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки.
Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині. Дні можна накопичувати. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки.
Розширюється коло людей, які можуть бути помічниками вихователів. Помічником зможе бути людина не тільки з-поміж родичів, які мешкають разом з патронатним вихователем.
Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя). Розмір оплати становитиме 1 мінімальну зарплату на місяць.
Скорочуються терміни початку навчання кандидатів у вихователі і помічники: протягом одного місяця замість двох після отримання направлення.
Звернутися до Служби у справах дітей
До патронатного вихователя можна буде влаштовувати дітей з інших громад. Договір про патронат укладатиме орган опіки і піклування тієї громади, до якої влаштовують дитину.
Марія Камінська — начальник Служби у справах дітей Жмеринської міської ради
Врегулювали строки перебування дитини під патронатом на час воєнного стану. Дитина зможе залишатися понад 6 місяців у таких випадках:
- на період, коли суд розглядає справу про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав, але не довше ніж на місяць після того, як рішення суду набрало законної сили;
- якщо дитину неможливо повернути до батьків чи законних представників, тому що вони перебувають в зоні активних бойових дій чи на окупованій території.
Начальник служби у справах дітей Марія Камінська розповідає, що проблема патронатного виховання останнім часом стоїть досить гостро. Фахівці закликають жмеринчан створювати патронатні сім’ї для дітей, які залишились без батьківського піклування або брати дітей на виховання у кілька днів, коли ті опинилися у складних життєвих ситуаціях.