Фото: Фото Жмеринка.City 10 жмеринчан вже заплатили штраф за паління листя і трави
Вже більше 10-ти осіб отримали штрафи у Жмеринці за спалювання сухого листя і сміття. Штраф визначає 152 стаття адміністративного Кодексу України (порушення правил у сфері благоустрою). Густий туман від диму не лише школить екосистемі, а й може викликати онко хвороби у людей, які ним дихають. Однак і застереження лікарів і штрафи наших людей не лякають.
Як сказала одна жмеринчанка під час засідання адміністративної комісії в міській раді: «Палила і буду палити!». Однак працівники поліції зазначають, що у таких випадках штраф кожного разу буде збільшуватись: від 340 гривень до 6120 гривень.
Куди звертатись, якщо сусід палить траву і сміття?
Управління ЖКГ Жмеринської міської ради, працівники служби ДСНС та працівники поліції нагадують жмеринчанам про заборону спалювати листя і траву. За це в законодавстві передбачені штрафи.
Автор: Жмеринка.City
Якщо ваш сусід спалює траву і відмовляється припинати труїти всіх навколо, сміливо викликайте 102 і вказуйте адресу. На нього чекає чималенький штраф за порушення правил благоустрою.
Що ж робити з сухим листям і бадиллям з городу?
У деяких жмеринчан є відповідь: Ретельно ним загороджувати тротуари міста, щоб ніхто і пройти не міг поруч!
Автор: Жмеринка.City
Але ні! За таке прибирання теж чекає штраф. Завдяки камерам вуличного спостереження за останні 2 місяці штрафи отримали більше 15 осіб, які поруч із баками насипом висипали будівельне сміття, залишали старі віконні рами, ліжка, стільці та інше великогабаритне сміття.
Що робити зі таким сміття?
Ви можете або самостійно вивезти таке сміття на сміттєзвалище і при цьому показати книжку про оплату послуг з вивезення сміття, або замовити послугу в ПП «БРАВІС».
Як утилізувати сміття з городу і гілля?
Зробити компостну яму, яка стане чудовим перегноєм і добривом для грядок. Придбати подрібнювач гілок і використовувати подрібнену деревину як утеплення для клумб і дерев.
Існує кілька способів, аби уникнути штрфів та не псувати життя ані собі, ані сусідам:
-
Облаштувати компостну яму.
Компостна яма або купа — це спорудження (ящик) з дерев'яних дошок, на 50 см заглиблене в грунт, і на 1 метр підняте над землею. Всередину такого ящика необхідно закидати органічні відходи і сміття з дачної ділянки. Під впливом тепла воно поступово почне перегнивати і через півроку зі сміття утворюється поживний компост.
Які відходи можна відправляти в компостну яму і компостну купу?
Компостна яма, споруджена своїми руками, призначена тільки для рослинних відходів.
Туди можна скидати:
- листя і тонкі гілки, які згрібають з-під дерев;
- дерев'яну тирсу, стружку і кору;
- бавовняне ганчір'я;
- картон і папір;
- коріння рослин;
- золу;
- скошену траву;
- стебла квітів;
- всі харчові відходи рослинного походження, включаючи пакетики з чаєм і яєчну шкаралупу;
- клаптики шерсті домашніх тварин.
Сміття як добриво
Використання садового компостеру.
Садовий компостер – обладнання, яке дозволить належним чином підготувати добриво в домашніх умовах. В ємність можна поміщувати не тільки опале листя, буряни та скошену траву, а також залишки їжі, папір, кору тощо. В результаті біологічного розкладання ви отримаєте натуральне та екологічно чисте добриво.
3 Домовтеся про вивезення садово-городнього сміття у спеціально-відведені місця. Як замовити послугу?
За 200грн/1м.куб великогабаритного сміття ПП «Бравіс» забере сміття від вашого дому та завезе на сміттєзвалище. Замовити послугу за тел. 067-580-50-14
Так робити не можна!
Який штраф отримують порушники?
Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 113 Кримінального кодексу України на час воєнного стану спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсію, розглядаться як злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність: позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Спалювання відходів чи залишків сухої рослинності ЗАБОРОНЕНО ЗАКОНОМ!
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:
- для громадян від 340 грн до 1360 грн;
- · для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 152 КУпАП штраф:
- для громадян від 340 грн до 1360 грн;
- · для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.