Фото: Getty Images Японія розширила санкції проти Росії
Японія ввела торговельні санкції щодо китайських компаній, які підтримують війну Росії проти України.
Уряд Японії розширив пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну. У списку санкцій є десятки компаній, у тому числі з Китаю і ще трьох країн. Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ Японії в п’ятницю, 21 червня. Це перший випадок, коли Токіо запровадив санкції проти китайських компаній у зв’язку з війною в Україні. Нові санкції також спрямовані проти фірм з Індії, Казахстану та Узбекистану. Під санкції потрапили гонконгська компанія Asia Pacific Links, яка постачала мікрочипи для російських безпілотників, і китайська Yilufa Electronics Limited. До нового підсанкційного переліку ввійшли 14 компаній із самої Росії, зокрема повʼязані з Алабугою — особливою економічною зоною РФ. Там розташовані понад 30 важливих російських військових виробництв, зокрема завод з виробництва дронів Shahed.
Під японські обмеження потрапили гендиректор Тактичного ракетного озброєння Борис Обносов, гендиректор Уралвагонзавода Олександр Потапов, генеральний конструктор АМНТК Союз Мкртич Окроян, секретар Центрвиборчкому РФ Наталя Бударіна, члени Центрвиборчкому Ельміра Хаймурзіна, Олександр Курдюмов, Антон Лопатін. Крім цього, Токіо ввів санкції проти так званої «глави Міносвіти» окупованої частини Запорізької області Олени Шапурової. Також санкції поширюються на компанії — Алроса, Кримпатріотцентр, а також оборонні підприємства, включно з Уралтрасмашем, НВО Курганприлад, ЧТЗ-Уралтрак, Нижньогородським заводом 70-річчя Перемоги, Завод імені Дегтярьова, Девайс Консалтинг, Оборонлогістіка, Компэл, Орелметаллполимер, ВНДІР-Прогресс.
Нагадаємо, посли країн-членів Євросоюзу досягли згоди і ухвалили 14 пакет санкцій проти Росії. Новий пакет передбачає нові заходи, а також посилює дію запроваджених раніше санкцій, закриваючи можливі лазівки для РФ.
США заявили, що за необхідності готові запровадити нові санкції проти третіх країн за підтримку Росії, щоб стримати тиск і в кінцевому підсумку покласти край агресії.