Вони першими дізнаються, чи варто з собою брати парасольку, і коли вдягатися тепліше. А ще без їхньої праці та професіоналізму неможлива злагоджена робота авіації, дорожнього транспорту та стійкого розвитку економіки.
Сьогодні, 9 вересня, Жмеринська метеостанція на чолі з керівником Лілією Мазуркевич відзначає свій поважний ювілей. Ділимось цікавими фактами про людей, які складають прогноз погоди і сприяють попередженню матеріальних збитків від стихійних лих.
9 вересня 2024 р. – 100 років метеостанції Жмеринка
Сьогодні на метеостанції працює дружній колектив на чолі з Лілією Мазуркевич. Дослідженнями природних явищ, збором і обробкою важливої інформації займаються: техніки-метеорологи Олена Паламарчук, Оксана Єлізарова, Юлія Мазуркевич, Лілія Забаштанська, Олена Федоринчик та агротехнік Сніжана Коваль.
Кожного дня на станції працює 3 людей: спостережник, який трудиться цілодобово та передає метеорологічну, гідрометеорологічну, радіаційну та агрометеорологічну інформацію в Гідрометцентр, начальник станції та агрометеоролог.
В обов’язки метеорологів входить спостереження за всіма природними процесами, які відбуваються навколо метеорологічної станції. Агрометеоролог проводить спостереження на полях за 5 сільськогосподарськими культурами.
На станції використовують електронні прилади, які щосекунди автоматично фіксують зміни, які відбуваються на поверхні та глибині ґрунту та передають інформацію в комп’ютер. Однак, кожні три години технік-метеоролог все одно паралельно проводить метеорологічне спостереження за температурою, тиском, напрямом та швидкістю вітру тощо.
«Людина, яка приходить сюди на роботу, настільки закохується в неї, що весь свій вік віддає цій улюбленій справі», – зазначає Лілія Миколаївна. Також вона розповіла, що на станції працювали люди, які мали 60 років безперервного стажу.
Вірять і в народні прикмети
Цікаво, що на станції є зошит, у якому виписано безліч народних прикмет, пов’язаних із погодою, у які вірили працівники станції. Однак, часи змінюються й не всі прикмети зараз є дієвими.
Раніше по ранковій росі можна було визначити, чи буде дощ чи ні, а сьогодні погода настільки мінлива, що цей фактор вже не діє