Фото: Фото Жмеринка.City
Про ці проблеми, зазвичай, не говорять вголос, але більшість людей часто стикається з ними і не знає, як правильно діяти в таких ситуаціях, щоб не відчувати болю і дискомфорту. Але лікарка-проктологиня клініки «MEDSUN» у Жмеринці Олександра Бахновська знає відповіді на ці питання і вже понад 10 років допомагає пацієнтам не лише позбутись незручних проблем, а й на ранніх стадіях виявляє та лікує колоректальне онко.
Коли варто звертатись до проктолога, як відбувається огляд, як сучасне обладнання допомагає легко і без болю діагностувати хвороби, про які не прийнято говорити вголос, як попередити недуги кишечника і прямої кишки та головне: як виявити онко на ранніх стадіях, – про все це у відвертій розмові з лікарем хірургом-проктологом.
Олександра Бахновська – хірург, лікар-проктолог у Жмеринці
Олександра Бахновська – хірург, лікар-проктолог
Олександра Бахновська – хірург, лікар-проктолог. Навчалась у Вінницькому медичному університеті імені Миколи Пирогова. Працює у Центрі здоров’я «MEDSUN» у Жмеринці по вулиці Магістральна 8а в мікрорайоні «ТЕЦ» та відділенні малоінвазивних технологій Вінницької міської клінічної лікарні №1.
В які дні прийом у Жмеринці: четвер і субота.
Тел. 0-800-213-999
записатись на прийом
Коли варто звернутись до проктолога?
Починаючи з 40-45 років, профілактичні огляди рекомендують навіть тим, у кого немає скарг з боку прямої або товстої кишки. Однак є ряд симптомів, при яких потрібно негайно звернитись до лікаря, адже ігнорування хвороби може призвести до загострення або навіть раку.
- Патологічні виділення з прямої кишки: кров, слиз, гній.
- Біль, печіння, дискомфорт, відчуття стороннього тіла, свербіж у ділянці ануса, куприка;
- Проноси/закрепи;
- Випадіння гемороїдальних вузлів.
Огляд – максимально комфортний і не болючий
Олександра Бахновська акцентує, що огляд проходить в максимально комфортних умовах для пацієнта. При дослідженні використовуються спеціальні анестезуючі засоби, які знімуть відчуття болю.
Сучасне медичне обладнання дозволяє зробити дослідження точним і комфортним
- В клініці «MEDSUN» є сучасне діагностичне обладнання, яке допоможе виявити причину болю і дискомфорту. Пальцеве дослідження, аноскопія, ректороманоскопія (використовуються жорсткі тубуси, інсуфляція повітря у просвіт кишки, анатомічні особливості), скринінг, колоноскопія, тести на приховану кров у калі, КТ колонографія та багато інших методів діагностики допоможуть здійснити точну діагностику захворювання.
Коли треба робити колоноскопію?
Колоноскопія – це ендоскопічне дослідження товстого кишківника, який дозволяє одночасно виявити, дослідити (патогістологічне дослідження) видалити всі поліпи, які з часом можуть стати злоякісними.
Пакет колоноскопії включає консультацію ендоскопіста, консультацію анестезіолога (якщо є необхідність проведення під загальним знеболенням), власне колоноскопія, видалення поліпів та патогістологічне дослідження.
Не всі поліпи перероджують в рак, але сам рак колись був поліпом!
Не варто боятись хвороби і її наслідків, головне вчасно виявити недугу і вилікувати. Увесь рак на ранніх стадіях виліковний, і колоректальний також.
Якщо ви почали худнути без причини, відчуваєте проноси, закрепи, кров у калі, слиз, маєте підвищене газоутворення, здуття, відчуття незавершеного акту дефекації, – це головні причини для негайного звернення до лікаря-проктолога.
Кілька порад від лікаря для профілактики
- Переглянути своє харчування (відмовитись або хоча б мінімізувати фаст-фуд, гостру, смажену їжу та збільшити клітковину у своєму раціоні);
- Обмежити алкоголь, паління;
- Уникати тривалого сидіння на туалеті;
- Щодня випивати мінімум 1,5 літра води;
- Стежити за регулярністю стільця (синдром відкладеного стільця);
- Регулярні фізичні вправи.