Українська протиповітряна оборона веде вогонь, щоб зупинити безпілотники під час хвилі бомбардувань, Київ, 30 травня 2023 року. AP
Російська армія вночі атакувала Україну ударними дронами, у британському Саутпорті почалися заворушення після вбивства дітей, USAID зібрали для українських аграріїв понад пів мільйона доларів допомоги — Суспільне зібрало головні новини ранку станом на 31 липня.
Масована атака на Київ
Атака ударними дронами армії РФ на Київ цієї ночі стала однією з наймасованіших атак за 2024 рік, повідомили в КМВА. Сили ППО в повітряному просторі столиці та на підступах знищили понад 30 безпілотників. Обійшлося без жертв та руйнувань.
Це була вже сьома атака Києва дронами у липні. Вона стала для столиці наймасованішою за 2024 рік за кількістю застосованих дронів. Повітряна тривога у Києві тривала понад сім годин. Дрони заходили на Київ хвилями і практично з усіх можливих напрямків. Вночі вибухи лунали також у Павлограді на Дніпропетровщині, повідомили наші кореспонденти.
Ранковий обстріл Херсона
Російські військові під ранок обстріляли передмістя Херсона. Загинув чоловік — його тіло з-під завалів дістали рятувальники. Поранена місцева жителька — у неї контузія, вибухова та закрита черепно-мозкова травми. Інформацію уточнюють, повідомив керівник МВА Мрочко.
Заворушення у британському Саутпорті
У британському місті Саутпорті під Ліверпулем почалися заворушення. Вони почалися після закликів в інтернеті до протестів біля мечеті, яка розташована неподалік місця трагедії. Незадовго до цього місцеві жителі зібралися для вшанування пам'яті загиблих. Кореспонденти Бі-бі-сі повідомляють, що сотні людей зібралися біля мечеті та почали кидати цеглу, пляшки та інші предмети до мечеті та поліції. Демонстранти підпалили поліцейський фургон, кидали в поліцейських пляшки та урни на колесах.
Контекст: у місті Саутпорт 29 липня вранці, 17-річний хлопець влаштував різанину у дитячому літньому клубі й поранив щонайменше одинадцять людей, серед яких діти. Троє дівчат 6, 7 та 9 років загинули.
Допомога українських аграріям від USAID
Понад 510 мільйонів доларів вдалося зібрати з боку приватного сектору та міжнародних донорів за допомогою агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на допомогу українським аграріям. Своєю чергою, уряд США вклав 350 мільйонів доларів.
З липня 2022 року ця ініціатива допомогла понад 14 тисячам українських аграріїв, а це 32% зареєстрованих у країні агровиробників. Фермери змогли отримати насіння, добрива, засоби захисту рослин, доступ до складських площ і фінансових ресурсів для того, щоб збирати врожаї.
Контекст: ініціативу стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна) вже другий рік діє під керівництвом USAID. Ця програма залучає гроші держави та приватного сектору для зміцнення виробництва, експорту української агропродукції та забезпечити світову продовольчу безпеку.