Фото: Фото Яна Сладковська
До війни Світлана Щучак працювала на шахті в Луганській області, однак після окупації їхнього рідного міста Кришталеве (Красний Луч) жінка з сім’єю переїхала до Жмеринської громади. Саме тут, посеред мальовничої природи на березі річки в селі Тартак жінка розпочала займатися власною справою – вирощувати кіз та виготовляти натуральну молочну продукцію.
Спочатку лише для своєї донечки Марійки, а згодом опанувала всі тонкощі та секрети сироваріння. Сьогодні пані Світлану впізнають на вулицях і добре знають на місцевому ринку. У жінки є багато своїх постійних клієнтів, які обирають улюблені сири, молоко та масло.
Автор: Жмеринка.city
Фета, халумі, адегейський, рамболь, шевр, мармуровий, альпійський з італійськими травами, з томатами, качіокавало, сулугуні звичайний та копчений, сирні рулети з паприкою, моцарела, різні види йогуртів, масло та багато інших молочних продуктів можна завжди замовити або знайти на полиці місцевого ринку навпроти «Ощадбанку».
Автор: Жмеринка.city
Тел. 096-341-46-80 для замовлень
«У Жмеринській громаді ми вже 9 років. Переїхали у 2015 році, коли в наше рідно місто прийшла війна і його окупували. Першу козу ми завели для доньки сім років тому, а згодом виникла ідея варити сири в домашніх умовах на продаж», – розповідає Світлана Щучак.
Хід сезону – витяжні сири
21 липня на ферму кіз завітали вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації разом із вихователями та волонтерами.
Діти мали змогу відпочити на природі, погодувати кіз та спробувати молочну продукцію.
Автор: Жмеринка.city
Пані Світлана підготувала дегустацію сирів та молочних коктейлів. У поєднанні з ароматним медом діти залюбки куштували сир з різними смаками.
«У цьому році в мене хід сезону – витяжні сири, косичка, моцарела, адегейський, рікота. Продукцію можна придбати у нас в селі Тартак по вулиці Північна, 47а, а також щонеділі на місцевому ринку в Жмеринці», – розповідає пані Світлана.
Також на фермі можна замовити екскурсію із дегустацією молочної продукції. Посеред природи або в будиночку з каміном можна скуштувати сири і обрати той, що найбільше до смаку.
У власній сироварні жінка продемонструвала холодильне обладнання і кухню, де щодня працює з самого ранку.
І хоча жінка подавала власні проєкти на різні грантові програми, щоб придбати доїльні апарати і холодильники, виграти кошти на розвиток не вдавалось ще жодного разу. Але вона не зупиняється, а лише наполегливо займається улюбленою справою і радіє вдячним відгукам постійних клієнтів.
Донечка Марійка допомагає вирощувати перепілок, щодня прибирає і збирає перепелині яйця. «Ми трохи демпінгуємо, – з посмішкою говорить матуся дівчинки, – адже продаємо яйця по 40 гривень за десяток».
«Наш кожен ранок розпочинається разом із сонечком, ми з мамою доїмо кіз, випускаємо їх пастись. Далі я п’ю молоко, а мама каву. А потім кожен займається своїми справами: я прибираю в перепілок, збираю яйця, годую їх кабачками. Мама варить сири і готує нам щось смачненьке. Потім ми багато читаємо, займаємось уроками, мистецтвом, вчимо англійську мову і табличну множення», – говорить Марійка.
Під час екскурсії діти мали змогу поспілкуватись, відпочити, спробувати на смак сирну продукцію та отримати подарунки. Організувати екскурсію допомогли місцеві волонтери Ірина Козловська та Ірина Цепла, водії Володимир Височанський та Роман Брик.
Цікаву екскурсію в місцевій бібліотеці організували Надія Лівшун та Галина Стефурак. Подарунки для дітей та частування на природі допомогли організувати місцевий фермер Олег Кусюк та підприємець Євген Орловський. Про це ми вам розповімо у наших наступних сюжетах.