Днями у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок відбулись урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, яке офіційно святкуватимуть 30 вересня. У заході взяли участь заступник голови обласної ради Ігор Івасюк, директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації Володимир Буняк, начальниця управління культури та креативних індустрій Ольга Дернова, депутатки облради Ірина Івасюк та Тетяна Побережна фахівці бібліотек Вінниччини, представники закладів вищої освіти та письменники.
Виступаючі зазначали, що професійне свято бібліотекарів – це визнання їх внеску у збереження духовності, культури, освіти й науки України. Вони дякували працівникам бібліотечної сфери, які приєдналися до акції підтримки бібліотек на прифронтових територіях.
Директор департаменту гуманітарної політики ОВА Володимир Буняк подякував бібліотекарям за щоденну роботу.
«Дякую, що ви залишилися в Україні. Дякую за підтримку Збройних Сил України та за виховання наших дітей», – сказав він.
На святкуванні відзначили кращих працівників бібліотек Вінниччини Почесними грамотами обласної Ради та обласної військової адміністрації. Крім того, колективам низки бібліотек області вручили Подяки з нагоди ювілейних дат закладів. Деякі з них відзначають в цьому році сторічні ювілеї з дня заснування.
Особливо тепло присутні в залі привітали бібліотекарку Тетяну Олійник, бібліотекарку з Барської громади, син якої загинув захищаючи Україну на фронті.
Під час заходу також нагородили переможців конкурсу бібліографічних рекомендаційних анотованих видань з популяризації читання під назвою «Читання – always (завжди)!», який організували управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека і Вінницьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація».
Як повідомила виданню «Новини Вінниці» начальниця управління культури та креативних індустрій Ольга Дернова, що працівниці (це переважно жіноча професія) бібліотек не тільки дбають про залучення якомога найбільшої кількості людей до читання, а відтак – інформування, науки, освіти, літератури, а й ще й проводять волонтерську роботу.
«На Вінниччині діє 1588 бібліотек різного рівня у громадах області. З них 860 публічних бібліотек, тобто тих закладів, які відкриті для всіх бажаючих. Вже третій рік поспіль наші святкування відбуваються в умовах війни. З початку війни бібліотеки області переглянули формати своєї роботи, і у перші ж дні широкомасштабного вторгнення росії створили дієві ресурсні волонтерські центри. Під час війни бібліотекарі тримають культурний фронт, який демонструє всьому світу самобутність та унікальність української культури. На базі бібліотек створені ресурсні соціокультурні центри, де працюють з внутрішньо переміщеними особами, працюють над покращенням ментального здоров’я для членів громади, переселенців, сімей військових та самих ветеранів. Навіть останні навчання щодо поліпшення ментального здоров’я в громадах в основному проводилися у приміщеннях бібліотек. І на цій базі створені центри психосоціальної підтримки. В цих центрах реабілітуються військові, які повертаються з фронту, люди, які були змушені залишити свої домівки, і яких прихистила Вінниччина», – зазначила Ольга Дернова, і нагадала, що бібліотечна мережа області – найбільша в Україні.
Після урочистої частини для всіх учасників заходу артисти Вінницького академічного обласного театру ляльок презентували виставу «Т. Шевченко. Спогад» (режисер – заслужений діяч мистецтв України С. Брижань).