На Вінниччині родина отруїлася грибами, 9-річного хлопчика ледь встигли врятувати медики. Дитину вже в напівпритомному стані доправили до реанімації. Батько теж потрапив до лікарні.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.
На Вінниччині родина отруїлася грибами. Батьки кажуть, що збирали лисички, маслюки та печериці. Село, де живе родина, – неподалік лісу, тому грибний сезон тут не пропускають.
Після вживання грибів дев’ятирічного Сашка терміново доправили до реанімації дитячої обласної лікарні. Хлопчик був у напівпритомному стані. Аналізи свідчили про отруєння грибами, кажуть лікарі. І, найімовірніше, це були не печериці.
«Ураження печінки, підвищений білірубін вказували на пошкодження нирок. Часто такі клінічні ознаки супутні в разі отруєння блідою поганкою. Це отруйний гриб, який викликає летальність, і ця клінічна картина була схожа на отруєння цим грибом», – каже Анатолій Стародуб, завідувач відділення інтенсивної терапії Вінницької дитячої лікарні.
Чому дітям не можна їсти гриби
Добу хлопчик провів у реанімації. Його вдалося стабілізувати і вже навіть з’явився апетит. Батько дитини теж у лікарні, він вживав ту саму страву. Гриби – це завжди ризиковано, а надто для дітей – наголошують медики.
«Дітям взагалі не давати цього продукту, він не корисний, жодної користі не приносить, перевантажує ферментну систему. Ці ферменти адекватно переварюють гриби лише від 14-річного віку, гриби – це не основна їжа, а смаколик, без якого можна обійтися», – каже Анатолій Стародуб.
Та навіть в їстівних грибах може чаїтися небезпека, кажуть токсикологи. Вони накопичують важкі метали та інші шкідливі речовини.
«Дикорослі отруйні гриби, які іноді переплутують з тими, які можна вживати в їжу, і таким чином з’являється перший вид отруєння», – каже токсиколог Сергій Недашківський.
З початком грибного сезону кількість отруєнь зростає в рази, кажуть медики. Адже навіть досвідчені грибники припускаються помилок. А родина хлопчика знехтувала елементарними правилами.
«Ці гриби вони готували неправильно, не відварювали, одразу посмажили та вжили. Були порушення обробки та збирання», – каже Анатолій Стародуб, завідувач відділення інтенсивної терапії Вінницької дитячої лікарні.