Нацбанк встановив ліміти на використання карток за кордоном — на золото, ювелірку та нерухомість

Нацбанк встановив ліміти на використання карток за кордоном - на золото, ювелірку та нерухомість

Фото: bank.gov.ua

Національний банк України з 10 вересня встановлює ліміти на використання валютних карток для українців в інших країнах. Про це повідомила пресслужба НБУ.

— Посилення обмежень стосуватиметься розрахунків за кордоном з використанням платіжних карток, випущених українськими банками до рахунків в іноземній валюті, для оплати низки товарів та послуг, зокрема: годинників, ювелірних виробів, виробів зі срібла, дорогоцінного каміння, монет тощо. НБУ встановлює щомісячний ліміт у розмірі 100 тис. грн в еквіваленті на розрахунки за кордоном, які здійснюються з використанням платіжних карток, відкритих українськими банками до рахунків в іноземній валюті, на операції з кодами торговця 5094 (коштовне каміння, метали та ювелірні вироби), 5944 ( годинники, ювелірні та срібні вироби) і 5972 (магазини монет та марок). Такий ліміт відповідає загальному ліміту, встановленому НБУ для розрахунків за кордоном платіжними картками, випущеними українськими банками до рахунків у національній валюті, – розповіли у Нацбанку.

Крім того, ліміт у 500 тис. грн на місяць встановлено на операції з агентами нерухомості за кордоном. До них включено комісії та оплату за проживання. У НБУ наголошують, що такий ліміт враховує потреби українців, які перебувають за межами України або мандрують за кордоном, і задовольняє потреби 98% клієнтів банків, які здійснюють зазначені операції.

Наприкінці серпня в НБУ попередили, що з 1 жовтня в Україні пів року діятиме ліміт на перекази з картки на картку – 150 000 грн на місяць. 3 вересня голова Національного банку Андрій Пишний запевнив, що на ініціативу щодо зміни назви монети з «копійки» на «шаг» не буде витрачено жодної копійки з державного бюджету. 2 вересня Національний банк ініціював зміну назви монет із «копійки» на «шаг» у рамках дерусифікації та відновлення історичної справедливості. Регулятор пояснив, що назва «копійка» має московське походження, тоді як «шаг» є суто українською.
Джерело

Новини Вінниці