Фото Олени Рижук з фестивалю у Львові
Вчителька молодших класів Жмеринського ліцею №2 Олена Рижук взяла участь в одній з найбільших освітніх подій в Україні та Європі. «Вчителі майбутнього» — саме так називався фестиваль, який об'єднав у Львові творчих педагогів з різних куточків України від громадської спілки «Освіторія».
Педагог зі Жмеринки не вперше ділиться досвідом та бере участь у подібних освітніх івентах. Олена Рижук розповіла, чим займаються влітку вчителі, і де черпає натхнення до 1 вересня?
Фото Олени Рижук з фестивалю
«Обожнюю такі заходи, які дають можливість вчителю отримати новий досвід, нові знання, зустрітися з колегами. Майстерки, спікери, які надихають і дають зрозуміти, що вчителі важливі. Відвідала ряд майстер-класів для свого саморозвитку, отримала нові інструменти для роботи і обов’язково їх спробую зі своїм 2-А класом», – розповідає вчителька про свої враження від участі в освітньому фестивалі.
У відкритті найбільшого в Україні освітнього фестивалю взяли участь перша леді Олена Зеленська та міністр освіти України Оксен Лісовий.
Олена ЗеленськаАвтор: Фото з сайту Освіторія
«Завжди підкреслюємо, що відновлення треба починати з людини. А ви вже це робите щодня. Ви відновлюєте віру дітей у світ і в нас, дорослих, даєте їм надію та показуєте перспективу. Ваше натхнення допомагає їм бути стійкими, а отже, і їхнім родинам, а отже, усім нам», — сказала Олена Зеленська, звертаючись до освітян.
На фестиваль також завітав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Під час панельної дискусії «Сміливі навчати: український досвід стійкості та відновлення освіти» він зазначив про виклик, який чекає Україну у 2030 році. «Чи роблю я все можливе для того, щоб підготуватися до демографічного виклику 2030? Це питання, яке я ставлю собі щодня», – сказав міністр.
Автор: Фото з сайту Освіторія
«Серед побаченого і почутого взяла до своїх практичних інструментів поради щодо мотивації дітей до читання, стратегій напрацювань, усвідомленого читання в початковій школі.
- Boomwhakers: веселий спосіб розбудити мозок.
- Ненудна математика: як зацікавити сучасних учнів.
- Штучний інтелект та гейміфікація: ефективні інструменти для оцінювання в Новій Українській Школі.
Ще дуже надихнуло педагогічне рандеву з переможцями премії Global Teacher Prize Ukraine.
Головними меседжами для мене стало: ми маємо прислухатися до учня, поважати його думку та вибір, дати можливість вирішити проблему самостійно (НЕ ВТРУЧАТИСЯ, але бути помічником).
Автор: Фото Жмеринка.City
А ще для вчителя вадливо бути в ресурсі, знаходити його і вміти перезавантажуватись. Всі розуміють, що втомлений, невмотивований вчитель – лихо для учня. Тому закликаю колег влітку не лише займатись самоосвітою, а й відпочивати з користю для свого організму та ментального здоров’я», – розповідає Олена Олександрівна.
Педагог-новатор Олена Рижук також мали змогу представити кращий досвід Жмеринського ліцею №2.
У відео директор ліцею №2 Оксана Кочура акцентувала, що у Жмеринській громаді освіта у пріоритеті, тут діють програмами підтримки вчителів та обдарованої молоді, які займають призові місця у всеукраїнських олімпіадах та міжнародних конкурсах, за кошти місцевого бюджету для дітей створюють сучасний безпечний освітній простір, купують сучасне обладнання, меблі, змінили підходи до харчування в шкільних їдальнях, оновили меню, започаткували нові модулі на уроках фізкультури, щоб діти мали змогу самостійно обирати ті види спорту, які їм найбільше подобаються.
У відео батьки та учні Олени Олександрівни також поділились враженнями від цікавого і пізнавального навчання, яке мотивує дітей до нових знань.
А ще основним меседжем на фестивалі були слова: «Наааайголовніше – ВЧИТЕЛІ ВАЖЛИВІ!».