В Україні можуть створити Нацкомісію з питань психічного здоров’я, а роботодавців зобов’язати запровадити служби охорони психічного здоров’я. Про це йдеться у законопроєкті № 12030, зареєстрованому в Верховній Раді 13 вересня.
Так, група народних депутатів включно з головою профільного комітету Михайлом Радуцьким пропонують створити в Україні новий орган – Національну комісію з питань психічного здоров’я. Це буде постійно діючий колегіальний орган, що має юридичний статус установи, яка знаходиться у сфері управління безпосередньо Кабінету Міністрів.
Як зазначають народні обранці, її основні повноваження полягають у координації та нагляді за виконанням державної політики у сфері охорони психічного здоров’я.
- Діяльність Національної комісії може фінансуватися з державного бюджету України, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі благодійної допомоги та міжнародної технічної допомоги, – зазначено в законопроєкті.
При цьому фінансово-економічне обґрунтування не містить розрахунків, скільки коштів з бюджету потрібно буде на створення нової бюджетної установи.
Також у Кодексі законів про працю пропонується встановити, що роботодавець створює службу охорони психічного здоров’я. Кожен роботодавець має розробити та затвердити політику або план захисту та зміцнення психічного здоров’я на робочому місці.
В Законі прописано, що службу охорони психічного здоров’я повинні створити роботодавці з кількістю найманих працівників 50 і більше. На підприємстві з меншою кількістю працівників такі служби можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. На підприємствах з кількістю менш ніж 20 працівників можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.
Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.