Благодійний фонд savED створив посібник про втілення освітніх ініціатив у громадах
Педагогам пропонують посібник про освітні ініціативи в громадах
Благодійний фонд savED створив посібник про те, як втілювати освітні ініціативи в громадах, і всі охочі освітяни можуть отримати електронний посібник безкоштовно.
Гайдбук розроблений у межах навчальної частини програми для підлітків з малих громад UActive.
Посібник буде корисним для ініціативних учителів та наставників, які працюють з підлітками та хочуть навчити їх створювати проєкти й покращувати свої громади.
В основу гайдбуку покладена методологія, за якою працює програма UActive від фонду savED: у команді школи збираються активні школярі, які разом вивчають підходи проєктного менеджменту та розвивають навички лідерства, критичного мислення, креативності, гнучкості.
Після освітньої частини підлітки презентують свої задуми професійному журі та переходять до втілення ініціативи.
Авторами й розробниками гайдбуку стали незалежні експертки Дар’я Арцимєєва та Галина Терентьєва.
Гайдбук програми UActive. Фото: благодійний фонд savED
Наразі за гайдбуком проходять програми учасників UActive із трьох областей: всього в новому сезоні беруть участь 200 учасників-школярів та 20 освітніх закладів і відповідно громад з Київщини, Чернігівщини та Миколаївщини.
Посібник у вільному доступі – це ще й спроба поділитися знаннями й підходами з освітянами з областей, де програма UActive ще не встигла поширитися. За його допомогою активні педагоги можуть озброїтися матеріалами для впровадження освітніх ініціатив та підтримати місцеву молодь – показати шляхи розвитку рідних громад.
Гайдбук програми UActive містить:
- вступну частину з поясненням цінностей, принципів та формату програми;
- конкретні приклади проєктів від школярів-випускників програми;
- 15-тижневий план занять зі школярами;
- навчальні матеріали з додатками про проєктний менеджмент та навички 21 століття;
- покрокові поради, інструкції й таблиці, щоб розробити та втілити проєкт від ідеї до пітчингу.
Євген Морозов під час відкриття нового сезону програми UActive 2024-2025.
Редактором та координатором створення посібника став Євген Морозов, який у фонді відповідає за освітню компоненту програми UActive.
«Ми аналізуємо ідеї та проєкти підлітків за останні два роки, і бачимо: окрім задоволення базових освітніх потреб, перший проєкт старшокласників спрямований на покращення умов розвитку їхніх однолітків та ефективнішу взаємодію з громадою. Проєкти школярів сприяють позитивним змінам у громаді та країні загалом. Робота в командах формує у підлітків активну громадянську позицію, сприяння розвитку інновацій, соціальному підприємництву, зміцненню соціальної згуртованості та повному освітньому рівню населення. Віримо, що освітні проєкти підлітків, які з’являються в тому числі за допомогою роботи за матеріалами «Гайдбуку програми UActive», стануть інструментом для позитивних змін у країні й суспільстві загалом».
Євген Морозов, керівник освітньої компоненти в програмі UActive
Автори створили дві версії гайдбука: українськомовну та англомовну. Тому вчителі англійської мови за бажанням можуть використовувати цей посібник, щоб проводити для учнів інтегровані уроки та позашкільні активності.
Втілити такий проєкт команди фонду savED завдяки підтримці неурядової організації Spirit of America та Програмі підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», що її втілюють Європейський центр ім. Вергеланда та МОН, підтримує благодійна організація «Центр освітніх ініціатив» та фонд «Крок за кроком», та фінансує Міністерство закордонних справ Норвегії.
Отримати електронну версію гайдбуку можна безкоштовно. Для цього необхідно заповнити анкету для замовлення до 6 жовтня 2024 року включно.
Команда програми UActive 7 жовтня розішле посібники на електронну пошту всім зареєстрованим охочим.
Довідка: savED – міжнародний благодійний фонд, який відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали від війни, розв’язаної росією проти України. У 2023 році команда фонду спільноти з американською неурядовою організацією Spirit of America запустила освітню програму для підлітків із малих громад UActive. За півтора роки програма роботи поширилася на три області: Київську, Чернігівську та Миколаївську, а серед її випускників – близько 500 підлітків із малих громад. Школярі вже реалізують 23 соціально значущі проєкти, на які залучили фінансування понад 8 мільйонів гривень додаткових інвестицій.