Шеврон українського військового. УНІАН
Електронна петиція про зниження верхньої межі мобілізації для чоловіків з 60 років до 50 років набрала потрібні 25 тисяч підписів за майже 2 місяці.
Станом на 11:00 2 вересня петиція має 25 371 підпис.
Документ оприлюднили на сайті Офісу президента 5 липня 2024 року. До кінця збору підписів ще є 34 дні. Автор — Андрій Азаров. Він обґрунтовує свою пропозицію бажанням поліпшити економічний стан в Україні.
Згідно з законом, електронна петиція президенту розглядається, якщо набере не менш як 25 тисяч підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції.
Тепер петицію про зменшення віку мобілізації має розглянути президент України Володимир Зеленський.
У квітні 2024 року Зеленський підписав закон щодо зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років, який Верховна рада схвалила у травні 2023 року. Після цього з 25 років військовозобов'язані можуть бути призвані на військову службу по мобілізації. За контрактом — з 18 років.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.