Ситуацію з житлом і працевлаштуванням ВПО у регіонах, співпрацю місцевої влади та Рад ВПО та механізми спільного подолання викликів обговорили у Вінниці під час Центральноукраїнського форуму Рад ВПО.
Дводенний захід, що відбувся у Вінниці, зібрав близько 100 учасників і учасниць з 10 областей України: Київської, Сумської, Чернігівської, Житомирської, Черкаської, Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Херсонської. Серед них були представники органів державної та місцевої влади, громадських організацій та самих Рад ВПО обласних, районних та місцевих рівнів.
Катерина Дроботіна, радниця з програмних питань Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) у Вінниці, зазначила виданню «Новини Вінниці», що форум став майданчиком для обговорення важливої теми — повноцінної участі внутрішньо переміщених осіб у житті громади та ухваленні рішень, які їх стосуються. І для цього існують Ради ВПО — дорадчий орган, який представляє потреби та інтереси переселенців.
«Зібравши цей форум, ми в УВКБ ООН прагнули вивчити можливості для подальшого зміцнення Рад ВПО в Україні, підтримати їх і продовжити нашу спільну роботу. Вона полягає в адвокації та підтримці права внутрішньо переміщених осіб брати участь у житті громад та держави, зокрема через Ради ВПО», — сказала Катерина Дроботіна.
Під час Форуму відбулися п’ять дискусійних панелей та воркшопи. Говорили про підтримку Рад ВПО та місцеві політики, співпрацю місцевої влади та громадського сектору, досвід Рад ВПО у подоланні проблем, з якими найчастіше стикаються переселенці.
Учасники заходу також змогли побачити виклики, що стоять перед Радами ВПО, адже всі вони мають різні знання та досвід розв’язання проблем переселенців. Говорили про те, чи продовжаться виплати, як інтегруватися у нову громаду, щоб не залежати від цих виплат. Як допомогти людям, щоб у них не було думки повертатися на прифронтову чи окуповану територію, та як зробити так, щоб локальні програми підтримки не лише розроблялися, а й вчасно реалізовувалися.
Захід проводив Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН).