Фото: Фото Жмеринка.City
Із вірою у серцях, оптимізмом, новими силами та ідеями освітяни Жмеринської громади готуються до зустрічі з дітьми 1 вересня. У школах завершують ремонтні роботи, а вчителі переймають досвід кращих освітніх тренерів України.
Про виклики нового навчального року, створення безпечних і комфортних умов для дітей у школах і дитячих садочках, організацію освітнього процесу згідно вимог Міністерства освіти і науки, використання штучного інтелекту і сучасних технологій як мотивації і розвитку критичного мислення, запровадження профільної освіти та виховання здорової молоді на кращих національно-патріотичних принципах – у Жмеринці відбулась серпнева педагогічна конференція.
Кращі моменти та акценти розповідаємо у нашій статті та відео.
Традиційна конференція освітян відбулась 22 серпня у Жмеринському ліцеї №1, яка об’єднала в офлайн та онлайн форматі всіх педагогів Жмеринської громади.
Шануємо світлу пам'ять вчителя-Героя і всіх борців
Розпочався захід із вшанування пам’яті колеги, вчителя ліцею №4 Дмитра Терещенка, який загинув на фронті за незалежну Україну. Хвилиною мовчання освітяни та гості заходу вшанували світлу пам’ять усіх борців та Героїв, які віддали стукіт свого серця у боротьбі за нашу державу.
Після виконання Державного Гімну України в.о. міського голови Вадим Кожуховський подякував вчителям за стійкість і наполегливість, навчання дітей в умовах війни, під час «повітряних тривог», в укриттях, прищеплення любові до рідної держави.
«Дякую кожному з вас, дорогі освітяни, за вашу незламність, відданість професії і дітям. Саме ви формуєте свідомість дитини, закладаєте фундамент любові до рідної країни, допомагаєте з вибором професії. Ми продовжуємо створювати комфортні і безпечні умови для навчання у наших освітніх закладах громади, але найперше завдячуємо за наше мирне життя Збройним Силам України!», – акцентував Вадим Кожуховський та вручив грамоту виконавчого комітету вчителю, який в лютому 2022 року змінив класний журнал на автомат і пішов захищати рідну землю, нашу громаду та своїх учнів.
Дякуємо за захист України і виховання дітей
Автор: Жмеринка.City
Стоячи, оплесками вчителі дякували своєму колезі, вчителю фізкультури і Захисту України Кармалюківського ліцею Олександру Кривіцькому, який з перших днів повномасштабного вторгнення став на захист України.
Вітаємо з успіхами і досягненнями
Автор: Жмеринка.City
Грамоти виконавчого комітету вручили вчителям, які удосконалили свій професійний рівень та успішно пройшли сертифікацію: вчителю ліцею №1 Тетяні Гребенюк та вчительці ліцею №4 Олені Сас.
Оплесками вчителі вітали колегу з Лиману, який переїхав з початку війни на Вінниччину і обрав для роботи ліцей №3. Вчитель фізкультури Олексій Качан увійшов у топ-50 кращих педагогів України за версією премії Global Teacher Prize Ukraine та посів І місце в обласному етапі «Вчитель року».
Ліцей №5 займає першість у рейтингу за результатами досягнень всеукраїнських олімпіад
Грамотою виконавчого комітету Вадим Кожуховський відзначив Жмеринський ліцей №5 на чолі з директоркою Юлією Когут, який третій рік поспіль займає І місце в рейтингу за результатами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Ліцей №5 завоював найбільшу кількість призових місць у Всеукраїнських шкільних лігах «Пліч-О-Пліч», команда учнів ліцею №5 зайняла І місце в обласному інтелектуальному конкурсі-турнірі «Всеукраїнська шкільна ліга КВІДС.Діти», заклад освіти представляв Вінницьку область у Всеукраїнських змаганнях «Козацький гарт».
Також у цьому році для Юлії Миколаївни виповнюється ювілейна дата – 25-річчя на посаді директора ліцею.
Начальник Жмеринської районної військової адміністрації, депутат обласної Ради Інна Цимбал привітала освітянську родину громади із новим навчальним роком, висловила вдячність за віддану працю, здобутки та досягнення у сфері освіти і окреслила виклики, які потрібно долати, об’єднавши зусилля.
Інна Цимбал вручила подяку очільниці освітньої галузі Жмеринки Аліні Твердохліб за високі спортивні досягнення шкільних команд, які представляли Жмеринську громаді на районних та обласних етапах всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч», започатковані президентом України Володимиром Зеленським.
Заступник міського голови Ольга Боровська привітала освітян з новим навчальним роком і здійснила почесну місію – привітала педагогів, які за віком мають статус «вчитель-ветеран», а душею і серцем – вічно молоді, думками разом зі школою та дітьми.
Ольга Геннадіївна вручила подарункові сертифікати 12-м педагогам, які у цьому році йдуть на заслужений відпочинок.
Стоячи, оплесками освітяни вітали своїх колег і дякували за багаторічну сумлінну працю і виховання дітей та майбутніх педагогів:
- Скриму Тетяну Володимирівну — інструктора з фізкультури закладу дошкільної освіти №4 «Вишенька»,
- Шамрай Ольгу Володимирівну – вихователя закладу дошкільної освіти № 2 «Веселка»
- Ланову Наталю Володимирівну — вихователя Браїлівського закладу дошкільної освіти №2
- Королюк Галину Володимирівну — вчителя англійської мови Жмеринського ліцею №3
- Шевченко Леоніда Ілліча — вчителя фізики Жмеринського ліцею №3
- Мейко Валентину Іванівну — вчителя фізичної культури Жмеринського ліцею №3
- Дуднік Олександра Васильовича — вчителя фізичної культури Жмеринського ліцею №4
- Козанчук Наталію Володимирівну — вихователя групи продовженого дня Жмеринського ліцею №4
- Слободян Світлану Іванівну — вчителя початкових класів Жмеринського ліцею №4
- Гончаренко Марію Петрівну — вчителя початкових класів Мартинівського ліцею
- Блонську Людмилу Сергіївну — вчителя початкових класів Жмеринського ліцею №6.
Віддані професії і дітям: дякуємо за багаторічну працю на педагогічній ниві
Від імені профспілки працівників освіти ветеранів привітала голова профспілкової організації Олена Гулько. Педагогів запросили на неформальне спілкування за філіжанкою кави.
Креативна молодь генерує ідеї
Супергерої на одній хвилі з сучасними дітьми: анкети представили на основі штучного інтелекту
Автор: Жмеринка.City
Незвичним знайомством стало вітання молодих вчителів, які згенерували за допомогою ШІ свої анкети і представили на загал свої успіхи та світлини супергероїв.
Це молоді вчителі, вихователі та керівники творчих студій, які мають багато креативних ідей і з нетерпінням чекають на зустріч з дітьми 1 вересня.
Начальник управління освіти Аліна Твердохліб вручила молодим педагогам подарункові сертифікати і побажала ніколи не розчаровуватись і не шкодувати про власний вибір професії.
Свій педагогічний шлях у цьому році розпочали: Ольга Твердохліб, Жанна Слободянюк, Ірина Танасійчук, Дар’я Агеєнко, Вікторія Козак, Єлизавета Рашутіна, Анастасія Слоквич, Дар’я Огородник та Олександр Голубович.
У школах працюватимуть офіцери служби освітньої безпеки
Оплесками вчителі привітали офіцерів служби освітньої безпеки, які з нового року розпочнуть свою діяльність на базі закладів загальної середньої освіти.
Мельник Віталій, Огородник Олександр, Макогін Максим – лейтенанти поліції, які допомагатимуть вирішувати конфліктні ситуації, забезпечуватимуть охорону, координуватимуть пропускний режим, аби жодна стороння особа чи підозрілий предмет не загрожували безпеці дітей, а також займатимуться профілактикою правопорушень серед підлітків.
Про освітні акценти 2024-2025, штучний інтелект в освіті та нові виклики
У своїй доповіді начальник управління освіти Аліна Твердохліб окреслила акценти 2024-2025 навчальних років, розповіла про досягнення та виклики, над якими варто працювати.
Про створення безпечних і комфортних умов в закладах освіти згідно вимог ДСНС, Міністерства освіти і науки, Держпродспоживслужби, облаштування укриттів, створення ефективної мережі, реалізацію реформи НУШ та фізкультури, діджиталізацію і трансформацію освітнього простору згідно вимог часу – про все детально йшлося у презентації управління освіти.
Автор: Жмеринка.City
Продовжуємо облаштовувати укриття
Очільниця освітньої галузі Аліна Твердохліб висловила вдячність секретарю міської ради Вадиму Кожуховському та всьому депутатському корпусу, які завжди ставлять в пріоритет освітню галузь та підтримують рішення на сесії щодо розвитку освіти в Жмеринській громаді.
Від початку повномашстабної війни в громаді облаштували 27 укриттів, які відповідають усім нормам та вимогам і дають змогу забезпечувати навчальний процес в умовах війни.
Безпека, комфорт, сучасність
З бюджету громади та залучених позабюджетних коштів на облаштування укриттів було виділено понад 21 млн грн.
Багато уваги приділено пожежній безпеці у школах і дитячих садочках, забезпечено блискавкозахист та пожежну сигналізацію.
У 28-ми класних кімнатах Нової Української школи здійснили сучасні ремонти, придбали нові меблі та інтерактивне/ мультимедійне обладнання.
Заради формування здорових особистостей реалізовано реформу фізкультури: започатковано нові модулі із можливістю вибору видів спорту, відремонтовано спортивні зали, придбано сучасний спортивний інвентар.
Підготовка у національно-патріотичному напрямку дає свої результати. Команда Жмеринського ліцею №1 виборола ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської гри «Сокіл (Джура)».
Забезпечують заклади освіти інтерактивними засобами, облаштовують лінгафонні кабінети.
Продовжили ремонти в шкільних їдальнях та харчоблоках.
Загалом освітнє портфоліо на 2024-2025 рік виглядає:
5935 учнів, 262 класи, 547 педагогів у закладах загальної середньої освіти.
1298 дітей, 63 групи, 202 педагоги в закладах дошкільної освіти.
948 вихованців, 35 гуртків, 31 педагог у 2-х закладах позашкільної освіти.
Безкоштовні освітні послуги для дітей з особливими освітніми потребами надає Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ).
Підтримкою, навчанням і розвитком освітян займається Центр професійного розвитку педагогічних працівників.
Як навчати сучасних дітей, які «на ти» з сучасними технологіями?
Практичну частину конференції продовжили спікери, тренери, наукові співробітники, почесні гості, які під час спілкування з вчителями давали практичні поради щодо використання сучасних технологій на уроках, мотивації дітей до здобуття знань.
Серед спікерів:
Андрій Озарчук – науковий співробітник відділу технологій STEM та штучного інтелекту в освіті Інституту педагогіки НАПН України, Владислав Качур – вчитель англійської та німецької мов Вінницького ліцею №6; старший методист англійської мови у Програмі надолуження освітніх втрат від Благодійного фонду 'SavED', Артур Пройдаков – виконавчий директор у Освітній фундацій МрійДій, Людмила Молошнюк – завідувач відділу дошкільної освіти КЗВО ВАБО, Андрій Озарчук – науковий співробітник відділу технологій STEM та штучного інтелекту в освіті Інституту педагогіки НАПН України, Олександр Черкас — учитель інформатики, української мови та літератури, фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2018, увійшов у рейтинг «Топ 30 до 30-ти», Альона Кривуляк – директорка департаменту Національних «гарячих ліній», офісу “Ла Страда-Україна” та інші.
Про освітні акценти 2024-2025 років, новий Закон «Про дошкільну освіту» та зміни, які варто очікувати, стан і розвиток психологічної служби, портрет суачсного вчителя, національно-патріотичне виховання дітей,
Кожен вчитель у цей день мав змогу взяти участь у практичній роботі конференції дистанційно – через онлайн камери. Працювали 8 освітніх локацій, які мали різні напрямки.
Як готувати цікаві нестандартні уроки?
Як мотивувати дітей до навчання?
Де черпати сили до роботи?
На території всього ліцею №1 працювали локації з освітніми тренерами, спікерами, психологічної служби та навіть місце для вимірювання тиску.