Пожежа в автомобілі – явище, хоч і рідкісне, але доволі небезпечне. У зв’язку з цим автомобілістам варто знати, як поводитися в такій ситуації.
Експерти видання «РБК-Україна» підготували низку важливих рекомендацій, які допоможуть зберегти майно, а в деяких випадках і життя.
Перше правило на пожежі – не панікувати і діяти тверезо. Насамперед слід викликати пожежників за номером 101. Далі слід зайнятися організацією допомоги постраждалим, насамперед потрібно допомогти людям вибратися з охопленого вогнем авто.
Якщо машина горить не ваша, запропонуйте власнику свій вогнегасник або, за наявності відповідних навичок, приступіть до гасіння самі. Почати потрібно з вогню, який безпосередньо загрожує людям, що перебувають усередині.
Під час гасіння пожежі рахунок іде на секунди, найкраще приборкати вогонь, коли він ще зовсім невеликий і не поширився на велику площу. Водою гасити загоряння в автомобілі категорично не можна, оскільки при змішуванні з горючими рідинами вона лише погіршить ситуацію.
Найкраще для цього підійде вогнегасник, пісок або ґрунт, а також груба тканина або щільний матеріал, яким можна бити по осередку вогню, позбавляючи його доступу до кисню.
При появі вогню в замкнутому просторі не можна відкривати відразу кришку або двері, випускаючи його назовні. Наприклад, пожежа в моторному відсіку різко зросте, якщо ви відкриєте капот.
До того ж можна отримати опіки, якщо бути до цього неготовим. Відкривати такий простір потрібно повільно. Рекомендується заздалегідь підготувати вогнегасник, щоб моментально придушити осередок горіння.
Гасити вогонь потрібно завжди з осередку, якщо це зробити не вдається, слід зосередитися на локалізації, на краях полум’я, які загрожують поширенню пожежі на ще не пошкоджені ділянки.
Важливо пам’ятати, що автомобіль, який горить, є величезною загрозою і може спалахнути або вибухнути в будь-який момент через розлив палива. У зв’язку з цим завжди важливо правильно оцінювати загрозу і не ризикувати, якщо немає впевненості в тому, що гасіння вогню є безпечним.