Бюгельні зубні протези володіють великою комфортністю під час носіння, напевно тому вони найбільш затребувані для відновлення зубного ряду. Багато видів протезів дуже естетичні, а матеріал і конструкція бюгелів дають змогу довго користуватися їхніми перевагами з огляду на їхню велику міцність і довговічність.
Багато хто за відсутності зубів віддає перевагу протезуванню зубів імплантами, це коли в кісткову тканину на місці відсутнього зуба встановлюють «штучний корінь» з титану, на який кріпиться зубний протез. Імпланти досить успішно приживаються, зростаючись з навколишніми тканинами протягом півроку або менше. Протезування за допомогою імплантів досить ефективне, хоча й існують деякі протипоказання.
Як виконується бюгельне протезування зубів
Під час бюгельного протезування застосовується особлива система, основу якої становить металева дуга бюгель.
Він є каркасом всієї конструкції, до якого кріпиться пластикова основа і власне зуби.
Причому, будучи базисом протеза, бюгель (https://familydent.ua/byugelni-protezy/) сприяє створенню рівномірного навантаження на всю щелепу в області використання, а не тільки на опорні зуби, до яких він фіксується. При цьому носіння бюгельного протеза можливе навіть за наявності тільки 2 або 3 зубів у зубному ряду. Бюгельний протез можна носити навіть тоді, коли в ротовій порожнині є явища пародонтозу, тобто в зубному ряду є розхитані зуби. Застосування бюгеля дає змогу зберегти ці зуби, зняти з них навантаження і сприяти їхньому лікуванню. Зазвичай, вибираючи бюгельні знімні протези, пацієнти звертають увагу на можливі побічні реакції від штучних матеріалів або навіть їхню непереносність.
Щодо бюгелів можна сказати впевнено, що високоякісна сировина, яку використовують під час їхнього виготовлення, має високий ступінь стійкості до різних хімічних і фізичних чинників. Так, метал дугоподібного каркаса представлений такими міцними сплавами, як хромокобальтовий або золотоплатиновий. Ці матеріали мають інертність щодо переважної більшості хімічних речовин. Сам бюгельний протез виготовляється за мірками, знятими з конкретного пацієнта, тобто за суворо індивідуальними параметрами. Процес створення бюгельного протеза досить складний і здійснюється за допомогою новітньої апаратури, здатної виконувати операції з точністю до мікрона.
Догляд за бюгельними протезами
Попри високу міцність і стійкість до різних зовнішніх умов, бюгелі все ж вимагають ретельного догляду, хоча самі по собі ці маніпуляції досить прості. Необхідно всього лише бути уважним, щоб уберегти протези від надмірних механічних впливів, ударів, падінь, високої вологості, перегріву тощо. Чищення бюгельних протезів проводиться обов'язково двічі на день звичайною зубною пастою і щіткою помірної жорсткості. Крім того, за відгуками пацієнтів з бюгельним протезуванням, краще періодично показувати бюгелі лікарю-стоматологу.
Фахівець зможе вчасно виявити незначні тріщини, які легко закрити за кілька хвилин. Але якщо дефект стане великим, то ремонт бюгеля може розтягнутися на досить довгий термін. Нерідко злам бюгельного протеза може бути настільки сильною, що постає питання про повну його заміну. Ціна на бюгельне протезування може бути і високою, тому будь-яка поломка протеза — це велика неприємність.
Такі ситуації виникають у разі появи дефекту в металевій частині протеза в самій дузі, кламмері або аттачменті. Зламаний металевий сплав можна виправити тільки зварюванням, а це неминуче призведе до деформації протеза і, як наслідок, його буде незручно носити.