Утримання жаркої з малоефективними опадами погоди призвело до зниження запасів продуктивної вологи.
Про це повідомили у Вінницькому обласному центрі з гідрометеорології.
В більшості районів області верхній шар ґрунту практично сухий. Одночасно в тих районах області, де випадали ефективні опади в попередню декаду і на початку другої декади серпня, зволоження ґрунту утримувалося на достатньому рівні.
Підвищення температури ґрунту на глибині 10 см до 23-27С гальмувало приріст коренеплодів. На посівах цукрового буряка приріст кореня уповільнився. Рослини в денні години втрачали тургор.
Станом на 20 серпня сума ефективних температур повітря перевищувала норму.
За визначенням метеостанцій області станом на 18 серпня запаси продуктивної вологи під пізніми с/г культурами були переважно в межах недостатніх значень, лише місцями достатніх.
Запаси продуктивної вологи під цукровим буряком в орному шарі ґрунту склали 12-13 мм, в метровому шарі ґрунту становили 77-99 мм (достатні). Під пізніми теплолюбними культурами (кукурудза) запаси продуктивної вологи в орному шарі склали 0-30 мм, в метровому шарі ґрунту 21-155 мм (від недостатніх до хороших). Запаси продуктивної вологи під гречкою в 0-20 см шарі ґрунту становили до 2 мм, в 0-100 см шарі ґрунту до 28 мм (недостатні).