Стали відомі попередні параметри підвищення податків

Стали відомі попередні параметри підвищення податків

Фото: Telegram / Ярослав Железняк Очікування від додаткових надходжень зменшились мінімум на 30-40 млрд грн

Нардеп Ярослав Железняк підкреслив відсутність у законопроєкті податку з обороту в розмірі 1% та підвищення ПДВ.

Доопрацьований урядовий законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу планують винести на розгляд профільного комітету та Верховної Ради вже у перші тижні вересня.
Про це повідомив народний депутат із парламентської фракції Голос Ярослав Железняк у Telegram.

Стали відомі попередні параметри доопрацьованого варіанту урядового законопроєкту, зазначив народний обранець.

У законопроєкті збережено такі норми:

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%; встановлення військового збору для ФОП першої та другої груп у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати;
  • встановлення військового збору у розмірі 1% для третьої групи платників єдиного податку;
  • встановлення щомісячних авансових внесків для АЗС (у зміненій редакції).

“Серед нових положень законопроєкту пропонується: встановлення ставки податку на прибуток для банків у розмірі 50% на 2024 рік; підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25%; запровадження щомісячної звітності з податку на доходи фізичних осіб”, — додав народний депутат.

Парламентар підкреслив відсутність у законопроєкті податку з обороту в розмірі 1% та підвищення ПДВ. Він оцінив ці показники позитивно.

За попередніми розрахунками депутата, доопрацьований законопроєкт принесе до кінця року менш як 125 млрд грн додаткових надходжень.

Очікування від додаткових надходжень зменшились мінімум на 30-40 млрд грн.

Нагадаємо, в липні Кабмін схвалив зміни до держбюджету, якими пропонується збільшити його видаткову частину на 500,3 млрд гривень, з яких 495,3 млрд грн направити на потреби сектору безпеки та оборони. Планується, що кошти будуть отримані за рахунок підвищення податків та збільшення запозичень у вигляді ОВДП.

Також в Мінфіні заявили, що уникнути підвищення податків не можна, тому що всі інші джерела для збільшення фінансування сектору оборони вже вичерпано.

Джерело

Новини Вінниці