Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко. Kateryna Chernohorenko /Facebook
Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко поінформувала, що українська армія щотижня виявляє 12 тисяч одиниць російської військової техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers.
Про це йдеться в пресрелізі на сайті Міноборони України.
За даними МОУ, Збройні сили України щотижня завдяки автоматичному аналізу відео з дронів та стаціонарних камер виявляють 12 тисяч одиниць техніки російської армії з допомогою ШІ.
Кількість помилок таким чином менша, а оператори ЗСУ можуть швидше та ефективніше ухвалювати рішення про вогонь по противнику. Технологія працює і в досить складних умовах, наприклад бачить танки, приховані в лісових масивах, або БМП, що рухаються ґрунтовими дорогами.
Військові засікають техніку на платформі штучного інтелекту Avengers, яку розробив Центр інновацій Міноборони. Інтеграція вже успішно працює в стрімінговому модулі VEZHA бойової системи DELTA.
"Платформа Avengers, розроблена Центром інновацій Міноборони, є унікальною у світі за обсягом відеоданих з ворожою технікою. Ми продовжуємо розвивати Avengers та інші ШІ-рішення, щоб забезпечити нашим військовим перевагу. Надалі плануємо розширити хмарні можливості платформи, а також інтегрувати ШІ-рішення на безпілотники", — прокоментувала Черногоренко.
У вересні 2023 року Міноборони допустило до експлуатації у Збройних силах України дрон українського виробництва SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. У лютому цього року в ЗСУ тестували пілотні проєкти дронів зі штучним інтелектом, які, зокрема, надало Сполучене Королівство.
Очільниця Комісії зі стратегії національної оборони США заявляла, що Україна втілює інновації у військових технологіях швидше, ніж Сполучені Штати. Це займає "тижні, а не роки".
"Просто треба запитати, чого Україна нас може навчити. Україна нас може цьому навчити, зокрема, тому що можна побудувати дрон за 350 доларів" сказала посадовиця у вересні 2024 року.