Вінничани читають та обговорюють фентезі з Вікторією Березюк

Вінничани читають та обговорюють фентезі з Вікторією Березюк

У вінницькій книгарні «Герої» діють одразу чотири читацькі клуби, де обговорюють: сучасну українську прозу, фентезі, сучасну зарубіжну прозу, а також українську класику. Такі зустрічі любителів книг відбуваються щотижня.

«Новини Вінниці» зібрали інформацію про кожен читацький клуб та їх ведучих. У цьому матеріалі мова піде про фентезі.

Ведуча читацького клубу, де обговорюють фентезі – Вікторія Березюк. Вона справжня любителька книжкових викликів та підтримує челендж «10 книг на місяць».

«Зазвичай я представляюсь як людина, яка працює на секретній дорослій роботі та читає багато книг. І під багато маю на увазі те, що вчора якраз була закінчена 98-ма цьогоріч. Коло захоплень крутиться не тільки навколо самих книг, але і містить комікси, мангу/манхву – тобто, все, що можна читати – я читаю) Досить толерантна до будь-яких жанрів та авторів (окрім російських, звичайно)», – так про себе розповідає Вікторія. 

Вінничани читають та обговорюють фентезі з Вікторією Березюк

Вести читацький клуб Вікторія не наважувалась. Але друзі дівчини знають її краще ніж вона сама. Антоніна Люлька-Рачок, та сама власниця книгарні «Герої», наполегливо запропонувала своїй подрузі спробувати себе в ролі ведучого клубу любителів фентезі.

«Спочатку я неймовірно нервувала, думала не погоджуватись на пропозицію, адже сама була лишень на декількох клубах до цього і розуміла, що це буде велика відповідальність та праця. Чому саме вибір пав на жанр фентезі у книжковому клубі -тому, що це мій основний жанр читання і з ним я знайома найбільше у порівнянні з іншими. Та й клубу саме по фентезі у «Героях» ще не було)», – ділиться Вікторія. 

Власне і любов до фентезі у Вікторії Березюк з’явилась завдяки її подрузі, яка полюбляє читати і подарувала їй першу трилогію «Мкова війна» Реббеки Кван.

«З того часу моє життя змінилось. До цього, в основному, я читала українську сучасну прозу та нон-фікшин. Будь-які жанри чудові, але відчувалось, що щось не вистачало; здавалось все дуже однотипним, – розповідає ведуча клубу. – Кожен раз як я беру нову книгу у руки, я не знаю, що за новий світ мене чекає: що в ньому можливо, який світоустрій, яка ідея, які там герої. Ось оце відчуття передочікування історії, в якій може бути абсолютно все, що я навіть і не очікувала – складає основну частку мого захоплення саме цим жанром і саме цим він мені особисто настільки особливий». 

Вінничани читають та обговорюють фентезі з Вікторією Березюк

На мою скромну думку, українське фентезі росте із кожним днем і я неймовірно рада підтримувати молодих та нових авторів. У мене на поличках уже точно більше десятка саме українського фентезі і я вважаю його на одному рівні із зарубіжним. Звичайно, як і будь-яка книга, не тільки фентезійна, має саме свого читача. Але казати, що воно погане я точно не змогла б.

Вікового обмеження читацький клуб не має. Любиш фентезі – приходь. Та зазвичай приходять повнолітні учасники.

«Буває, що категорія книг може бути 18+ і містити в собі моменти, які можуть сильно вплинути на людину. Зважаючи на проведені клуби – верхньої планки абсолютно немає, адже книга та ідея книги може бути цікава будь-кому. Тому, на книжкові клуби приходять однодумці, які хочуть обговорити книгу та поділитись емоціями та враженнями – і це єдина «умова», яка потрібна.  Тому, відповідаючи на питання: кожен раз середній вік різний. Можуть відвідати клуб як і у 17 років, так і у 30+», – зазначає Вікторія. 

Вінничани читають та обговорюють фентезі з Вікторією Березюк

Усі афіші публікуються на інстаграм-сторінці книгарні “Герої” із датою та вибраною книгою. Записатися можна через дірект книгарні або у самій книгарні, вартість участі – 200 грн. Зазвичай читацький клуб збирається раз на місяць, але бувають і виключення.

«Книги на майбутні книжкові клуби обираються або в кінці попереднього книжкового клубу, де можу я, як модератор, запропонувати якусь із. Або хтось з учасників пропонує власні варіанти. Так сталось із вибором книги на майбутній клуб 7 жовтня. Це була не пропонована мною книга, а одним з учасників. Зараз я тільки створюю телеграм-канали для обговорення. Вони ще практично не активні взагалі, тому поки вся комунікація виключно якраз через сторінку книгарні», – розповіла Вікторія Березюк. 

Довідково: 

Книгарня «Герої» відкрита на честь полеглого захисника з Вінниці Миколи Рачка. Родина втілила мрію воїна в життя вже після його смерті. Про це ми писали у матеріалі – «Втілювати його мрії – це головне завдання нашої сімʼї», – сестра полеглого Миколи Рачка. 

Новини Вінниці