Українська броньована машина піхоти ROSHEL їде дорогою Суми до кордону з Росією, 15 серпня 2024 року. Getty Images/Kostiantyn Liberov
Український наступ на російську територію, розпочатий у Курській області, тепер поширився на Бєлгородську область, де тривають запеклі бої.
Про це пише The Washington Post.
Офіційні особи повідомили, що українські сили продовжують зміцнювати свої позиції у Курській області, де у четвер було призначено військового командира для управління зайнятими територіями.
Як пише видання, у Бєлгородській області бої виявилися значно запеклішими. За словами українських солдатів, які були поранені під час боїв і евакуйовані до Сумської області, російські війська у Бєлгородській області були краще підготовлені та активно використовували протитанкові перешкоди та мінування.
Один із солдатів, відомий під позивним "Хакер", розповів, що їхня група, перетнувши кордон із Росією у Бєлгородській області, зіткнулася з інтенсивним артилерійським обстрілом, атаками дронів та авіаційними ударами. Попри це, українським військам вдалося просунутися на шість миль, захопивши залишені позиції російських солдатів.
Росія поки що офіційно не визнала наземні бої в Бєлгородській області, хоча губернатор оголосив про надзвичайний стан на початку тижня. Водночас українські військові продовжують зосереджуватися на створенні "зони безпеки" в Курській області РФ, аби запобігти ракетним обстрілам та артилерійським ударам по Сумській області.
Українські війська, які повертаються з Курської області для поповнення запасів палива та провіанту, зберігають бойовий дух і готуються до подальших операцій на території Росії. Українські чиновники також повідомили, що, попри публічні заяви російських ЗМІ про припинення обмінів військовополоненими, ведуться переговори щодо можливого обміну затриманих російських солдатів на українських військовополонених.
Тим часом у Курській області продовжуються евакуаційні заходи: в четвер було евакуйовано додатковий район, унаслідок чого загальна кількість евакуйованих зросла до близько 180 тисяч осіб. Російське командування працює над посиленням оборони регіону та координації між військовими підрозділами.