За словами представника асоціації розвитку льонарства і коноплярства в Україні Андрія Олечка, клімат та ґрунти Вінницької області сприятливі для цієї культури. На Хмільниччині уже ростуть технічні коноплі, урожай яких збираються зібрати цьогоріч.
Коноплі — це культура, яка чітко вписується в українську сівозміну, потребує мінімального застосування пестицидів, тому вона придатна для екологічно збалансованого природокористування.
Коноплі – це культура з довгим ланцюгом доданої вартості. По-перше, вона вигідна тому, що при переробці використовуються всі її складові частини, починаючи зі стебла, листя, костриці, насіння, і навіть коріння.
Перші посіви технічної коноплі на площі 90 га заклали в Хмільницькій громаді.
- Це нова культура, ми самі ще вчимося. Спеку рослина пережила, стресу в неї не було, – розповів агроном фермерського господарства Сергій Лисий.
Наразі Асоціація розвитку льонарства і коноплярства в Україні звернулась до Мінагрополітики з пропозицією створити на Вінниччині Центр відродження коноплярства та льонарства. У Куманівцях Хмільницької громади врожай конопель збиратимуть в середині вересня. Тоді, за словами голови фермерського господарства Олександра Лисого буде зрозуміло, чи прибуткова ця справа.
- Ми купили дві косилки по три з половиною метри і пристроїмо до комбайна, щоб одразу збирати і забирати коноплю. Домовились, що до нас приїде міні переробний завод, щоб бачити свою економіку, чи варто далі сіяти чи не варто. Сьогодні ведуться переговори з реалізацією насіння і по переробці стебла. Будемо думати, куди реалізовувати. Рахували, що при 700 кг насіння будемо в прибутку, – зазначив голова фермерського господарства Олександр Лисий.
Ілюстративне фото – для привернення уваги, з відкритих мереж.
Відео – колег із Суспільного.