У ЄС відреагували на імпорт металопродукції з Росії — нардеп

У ЄС відреагували на імпорт металопродукції з Росії - нардеп

Фото: НЛМК Раніше Євросоюз продовжив дію квот на російські сляби ще на чотири роки

Наразі важливо досягти одностайної підтримки всіх держав-членів ЄС щодо заборони російської металопродукції, йдеться у листі за підписом Жозепа Борреля.

У Євросоюзі погоджуються з тим, що заборона на російську металопродукцію має бути розширена, і відповідна робота вже ведеться. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у Telegram в четвер, 25 липня.

За його словами, раніше він з колегами-депутатами ПАРЄ звернувся до керівництва ЄС з відповідним закликом.

«Ми отримали відповідь на наш лист від верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля. Він заявив, що повністю згоден: вся без винятку металопродукція з країни-агресора має бути заборонена і ця робота вже ведеться», – написав Гончаренко.

Зокрема, у листі Боррель заявив, що повністю згоден з пропозицією депутатів повністю припинити імпорт російської металопродукції до ЄС.

«Важливо продовжувати пошук шляхів подальшого стримування фінансових надходжень Росії. Враховуючи процес прийняття рішень в Союзі, особливо щодо зовнішньої політики та політики безпеки, важливо досягти одностайної підтримки всіх держав-членів. Наразі для досягнення цього порогу необхідно узгодити різні позиції. Будьте впевнені, що вашу пропозицію буде ретельно розглянуто», – написав Боррель.

Нагадаємо, 18 грудня Євросоюз оголосив 12 пакет санкцій проти Росії. У його межах було продовжено дію квот на російські сляби ще на чотири роки. Сумарний розмір квоти на імпорт цієї продукції з жовтня 2024 року до вересня 2028 року встановлений у розмірі 8,5 млн тонн.

Попередні санкції на імпорт слябів запровадили у жовтні минулого року, у рамках 8 пакета санкцій: тоді було ухвалено рішення, що він може тривати до кінця вересня 2024 року у межах встановлених квот, а з 1 жовтня 2024 року імпорт мав припинитися. Однак 12 пакет санкцій фактично послабив раніше введені обмеження.

У свою чергу депутати трьох країн – України, Польщі та Естонії – звернулися до ЄС з закликом діяти жорсткіше, і працювати не тільки над введенням нових санкцій, а й посилювати вже існуючі.

Джерело

Новини Вінниці