Фото: Фото Жмеринка.City
У Жмеринці відкрили простір «Дбаю про себе». Тут надаватимуть безкоштовні послуги для осіб, які постраждали внаслідок війни, проводитимуть зустрічі із родинами, які мають втрати через бойові дії, а також надаватимуть комплексну підтримку психологів, лікарів, соціальних працівників, тифлопедагогів, дефектологів, представників Товариства Червоного хреста для всіх жителів Жмеринської громади, які потребують «зцілення душі і тіла».
Мультифукціональний простір на базі Інклюзивно-ресурсного центру по вулиці Училищна, 9 реалізувала Жмеринська міська рада завдяки співпраці з координаторами проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
Керівник проєкту, заступник міського голови Ольга Боровська розповіла, що нещодавно Жмеринка залучила кошти на простір «Час на себе» із тренажерами для емоційної стійкості та фізичної активності, які розмістили в парку культури і відпочинку.
А тепер вдалось реалізувати ще один простір «Дбаю про себе», який має на меті покращення ментального і фізичного здоров'я людей.
Керівниця напрямку психічного здоров’я Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Марта Мельник зауважила, що Жмеринська громада завжди дуже активно бере участь у всіх міжнародних проєктах, які дають можливості для розвитку громади і її мешканців.
«Я радію, що бачу сьогодні серед присутніх психологів і соціальних працівників тих людей, які не раз проходили у нас навчання, підвищення кваліфікації та одержання нових навиків для роботи з різними категоріями населення. Жмеринка – це дійсно рушійна сила, де не знають слово «ні», і це не може не радувати. Цей простір, як і в інших громадах, є ініціативою першої леді Олени Зеленської, яка переконана в думці:
«Відновимо людину, людина відновить все!», тому питання турботи про психічне здоров’я є дуже важливим. Часто більшість з нас на запитання «Ти як?» не знають, що відповісти. Ми переконані, що навики дбати про свою емоційну стійкість, психічне здоров’я є такими ж корисними звичками, як і потреба чистити зуби», – зауважила Марта Мельник.
Голова Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області Наталія Квят підкреслила, що майже 80% людей в країні є постраждалими внаслідок війни, і потребують підтримки фахівців.
«Через війну в державі ми постійно відчуваємо стрес, напруження, хвилювання. На жаль, є багато сімей, яких торкнулось безпосередньо горе: вони втратили рідних на фронті або їхні родичі вважаються безвісти зниклими. Нам усім треба вміти розуміти цих людей, підтримувати і в цей момент бути стійкими, щоб не втратити своє психічне здоров’я. Відновлення потрібне кожному з нас, і особливо стійкими повинні бути медики, соціальні працівники, психологи, які віддають свою енергію у наданні допомоги таким людям. Сподіваюсь, що цей простір у Жмеринці стане місцем, де можна знайти відповіді на проблемні питання та відновити своє здоров’я», – повідомила Наталія Квят.
Підписали Меморандум
11 вересня на базі облаштованого простору представники різних сфер громади підписали меморандум про подальшу співпрацю.
Представники Жмеринської міської ради, товариства Червоного хреста, управління освіти, Центру надання соціальних послуг, Центру первинної медико-санітарної допомоги та Інклюзивно-ресурсного центру закріпили підписами і печатками наміри про подальшу співпрацю.
Послуги для населення будуть безкоштовними, а простір знаходиться в комфортних умовах Інклюзивно-ресурсного центру, де також надають безкоштовні послуги для дітей і молоді.
Тут працюють тифлопедагоги, логопеди, психологи, реабілітологи, дифектологи, які проводять корекційні заняття і допомагають діткам з особливими освітніми потребами в соціалізації.
Начальник управління освіти Аліна Твердохліб зауважила, що центр працює з 2018 року, і з кожним роком він удосконалює і збільшує перелік послуг для жителів Жмеринської громади.
«Тут створені всі комфортні умови для розвитку дітей і молоді, які потребують підтримки фахівців. Найцінніше тут не сучасні меблі, спеціальні тренажери, набори ігор та інші терапевтичні засоби, найголовніше тут люди – справжні фахівці, які пройшли не одні курси і навчання, мають високий професійний рівень надання таких послуг для людей», – акцентувала Аліна Твердохліб.
Директорка ІРЦ Лариса Рубанська підкреслила, що фахівці Інклюзивно-ресурсного центру з початку війни надають безкоштовні послуги не лише для дітей і молоді, а й для всіх осіб, які постраждали внаслідок війни. І таких людей дуже багато. Для них проводять закриті тренінги, майстер-класи та інші формати співпраці.
Директор Центру надання соціальних послуг Олександр Мацера розповів, що фахівці Мобільної бригади активно працюють у різних куточках громади.
Вони мають соціальне авто і приїжджають в будь-який населений пункт громади для надання послуг та допомоги людям, які опинились в критичних ситуаціях.
Директор Центру ПМСД Олександр Султанов зауважив, що у реалізації проєкту участь беруть сімейні лікарі, які також будуть надавати допомогу для людей, і визначатимуть види допомоги у різних конкретних ситуаціях.
Заступниця голови Вінницької обласної організації Товариство Червоного Хреста України Олена Педорук повідомила, що завжди підтримували жмеринчан у складних обставинах і надалі підтримуватимуть, якщо буде потреба.
Це і гуманітарна допомога під час атаки російських дронів, і надання допомоги малозабезпеченим категоріям населення та тих, які постраждали від війни.
Координатор проєкту «Дбаю про себе» у Жмеринці Олена Гулько познайомила всіх присутніх із командою психологів, які працюватимуть на базі простору.
Більш детально розповімо у нашому відеосюжеті у найближчий час.
Телефон простору «Дбаю про себе»
068-574-78-81